12/07/2024
HomeWarto przeczytaćO dużych pieniądzach na inwestycję mówi burmistrz

O dużych pieniądzach na inwestycję mówi burmistrz

burmistrz kulesza

Miasto Łęczyca pozyskało prawie 2 miliony złotych na utworzenie kolejnych 48 miejsc w żłobku dla najmłodszych łęczycan.  W ramach środków w wydzielonej części budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C  powstaną 2 oddziały. W przyszłości będzie to docelowa siedziba Żłobka Miejskiego w Łęczycy utworzonego w ramach programu Maluch + w 2018 r oraz  utworzonego w 2020r. w ramach programu Maluch+. Dodatkowo, na okres 3 lat każde miejsce ma zapewnione środki na finansowanie, dzięki czemu rodzice maluchów będą ponosić niewielkie wydatki w związku z pobytem dziecka w żłobku. Ta kwota wynosi aż 1.444.608,00 zł.

– Bardzo się cieszę z pozyskanych środków finansowych, które pomogą przede wszystkim rodzicom zorganizować świetną opiekę dla maluchów, a przede wszystkim pozwolą im wrócić na rynek pracy. Mam nadzieję, że te kolejne miejsca zaspokoją potrzeby łęczyckich rodzin, aby nie musieli oczekiwać na listach rezerwowych na przyjęcie dziecka do placówki – mówi burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza. – Nie bez znaczenia są również olbrzymie środki na funkcjonowanie żłobka przez kolejne 3 lata. To oznacza, że rodzice tylko w niewielkim stopniu będą ponosić wydatki związane z pobytem malucha w placówce.

Ze środków MALUCH+ oraz wkładu własnego wynoszącego  163 668,43 zł część parteru budynku zostanie przebudowana i dostosowana do potrzeb utworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Docelowo powstaną 4 sale z łazienkami, szatnia dla  dzieci, łazienka dla personelu, pokój pielęgniarki, pokój socjalny dla pracowników, gabinet dyrektora Żłobka oraz pomieszczenie kuchenne wraz z  zapleczem.

Planowany jest zakup pierwszego wyposażenia dla nowo tworzonych miejsc w  Żłobku Miejskim w Łęczycy, jak również doposażenie kuchni i placu zabaw  w związku ze zwiększeniem liczby miejsc opieki nad dziećmi w  wieku do lat 3. Placówka zostanie wyposażona w zabawki (m.in. gry edukacyjne, zabawki pluszowe, samochodziki, lalki, klocki, bujaczki), a plac zabaw w urządzenia (m.in. piaskownica z zadaszeniem, domek, huśtawka ogrodowa ze zjeżdżalnią).

Łęczycanie zadecyd
Górnik Łęczyca zd