22/04/2024
HomeTematy dniaŁęczycanie zadecydują! Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Łęczycanie zadecydują! Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

ratusz łęczyca

Po raz trzeci w Łęczycy rozpoczęła się edycja Budżetu Obywatelskiego. Jego idea jest prosta – to mieszkańcy zdecydują, poprzez przedstawienie projektów i zagłosowanie na nie, co w naszym mieście zostanie zrealizowane. Zakres zadań, które zrealizowane będą w 2024 roku i są obejmowane przez Budżet Obywatelski, jest szeroki: od małej architektury po przedsięwzięcia związane z kulturą i rekreacją.

Na realizację zadań przeznaczonych zostanie 180 tys. zł. Od 25 września do 6 października można oddać głos na wybrany projekt.

Gdzie głosować?

Dostępne cztery punkty, w których będzie można zagłosować.

Te punkty to:

– Urząd Miejski w Łęczycy (ul. Marii Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca) – w godzinach pracy Urzędu Miejskiego
– Ratusz Miejski w Łęczycy (Centrum Informacji Turystycznej, Plac T. Kościuszki 33, 99-100 Łęczyca) – w godzinach 10:00-14:00
– Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ul. Tumska 2, 99-100 Łęczyca) – w godzinach 10:00 – 14:00
– Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy (ul. Zachodnia 23, 99-100 Łęczyca) – w godzinach 10:00 – 14:00

Jak zagłosować?

Każdy mieszkaniec Łęczycy może oddać jeden głos poprzez wypełnienie i wrzucenie karty do głosowania do urny znajdującej się w wyżej wymienionych lokalizacjach.

Karty do głosowania są dwustronne, na drugiej stronie karty należy złożyć podpis oraz podać datę wypełnienia karty. Karty będą wydawane przez pracownika urzędu za okazaniem dowodu tożsamości. Kart nie można wynosić poza siedzibę punktu, w którym karty będą wydawane. Kolejność projektów na karcie do głosowania ustalono na podstawie daty ich złożenia w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

Na jakie projekty można zagłosować?

Modernizacja i dostosowanie boiska przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C dla potrzeb mieszkańców Łęczycy – 180 000,00 zł

Projekt obejmuje stworzenie ogólnodostępnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego z oświetleniem i nawierzchnią naturalną.

Zakup książek i organizacja wydarzeń kulturalnych (spotkań, warsztatów) dla mieszkańców w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy – 60 000,00 zł

Projekt polega na zakupie ponad 600 nowości książkowych i materiałów do zajęć dla dzieci i dorosłych oraz organizacji kilkunastu spotkań autorskich oraz warsztatów.

Profesjonalne treningi nordic walking w Łęczycy – 6 500,00 zł

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu 20 darmowych, profesjonalnych treningów nordic walking dla mieszkańców Łęczycy.

Wymiana chodnika na ul. Łokietka i Jagiełły w Łęczycy – 175 000,00 zł

Projekt polega na wymianie nawierzchni chodnikowej na ulicach Łokietka i Jagiełły.

Łęczyckie spotkania teatralne – 61 600,00 zł

Projekt polega na realizacji cyklu 3 wydarzeń teatralnych dla mieszkańców Łęczycy, których celem jest ułatwienie dostępu do kultury i sztuki na wysokim poziomie artystycznym.

Zwierzolubowa Akcja – Darmowa Kastracja! Dbamy, bo kochamy! Ratujemy – kastrujemy i sterylizujemy Wspólnie razem dla zwierząt! – 101 000,00 zł

Projekt polega na przeprowadzeniu bezpłatnej sterylizacji/kastracji zwierząt właścicielskich i bezdomnych psów oraz kotów z terenu miasta Łęczyca.

Wrota Czasu Miasta Łęczyca – 42 300, 00 zł

Projekt polega na ustawieniu „Wrót Czasu” na terenie miasta Łęczyca, które będą przedstawiało miejsca stanowiące o historii naszego miasta, a których już nie ma.

Oaza relaxu – 120 950,00 zł

Projekt polega na zagospodarowaniu terenu na ulicy Marii Konopnickiej poprzez likwidację starej fontanny i postawieniu w jej miejscu wiaty, stołu do gry w szachy oraz chińczyka, a także zakupu dodatkowych ławek.

Co trzeba wiedzieć
O dużych pieniądza