16/06/2024
HomeAktualnościW łęczyckim magistracie wyprawiono urodziny dla Czako!

W łęczyckim magistracie wyprawiono urodziny dla Czako!

czako urząd

Cztery lata temu Czako, który dotychczasowe życie spędzał na łańcuchu, znalazł dom w Urzędzie Miejskim. Dziś jest to już siedmioletni piesek, który przez ten czas oswoił się, wyzbył lęków nabytych w starym domu oraz związał z pracownikami urzędu. Jest to zupełnie inny psiak, a poświęcone mu uwagę i empatię oddaje podwójnie.

– Pamiętam, kiedy Czako do nas trafił. Żył przez trzy lata w bardzo złych warunkach i był kompletnie pozbawiony kontaktu z człowiekiem. To, jakim dzisiaj jest psem, a jest psem radosnym i pełnym zaufania, spowodowane jest tylko i wyłącznie dzięki ogromowi pracy wykonanemu przez naszych pracowników – mówi burmistrz Paweł Kulesza, który jednocześnie podkreśla, aby odpowiedzialnie traktowano zwierzęta domowe. – Zwierzęta nie są rzeczami. One czują, przywiązują się do ludzi i jeżeli decydujemy się na przygarnięcie je do swojego domu, miejmy to na uwadze.

O Czako troszczą się urzędnicy, którzy z własnych pieniędzy pokrywają koszty związane z leczeniem i zakupem jedzenia. Urzędowy pies ma ciepłą budę i kojec, w którym może się swobodnie poruszać.

Tagi postu: