22/04/2024
HomeTematy dniaUrzędowy super-bus gotowy do drogi!

Urzędowy super-bus gotowy do drogi!

bus łęczyca

Ośmioosobowy opel zafira został niedawno dostarczony pod łęczycki magistrat. Miasto kupiło busa dzięki nagrodzie przyznanej w konkursie pod nazwą „Najbardziej Odporna Gmina” zorganizowanego przez pełnomocnika rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Łęczyca, dzięki wysokiemu poziomowi szczepień, zakwalifikowała się w kategorii małe gminy do otrzymania nagrody w wysokości 1 000 000 zł. Miasto za przyznany milion złotych kupiło busa, który ma służyć do przewozu osób z problemami zdrowotnymi po przebytym COVID-19. Z tego samego źródła sfinansowana będzie też budowa tężni solankowej w parku miejskim.

– W drodze przetargu został zakupiony samochód osobowy (ośmioosobowy) marki Opel Zafira Life Family Elite (rok produkcji 2022). Koszt wyniósł 219 000 zł i został on pokryty w całości ze środków budżetu państwa, tzw. środków covidowych. Zakupiony pojazd będzie przeznaczony dla starszych mieszkańców i osób z trudnościami w poruszaniu się, natomiast szczegóły oraz warunki przewozu będą wkrótce opublikowane na stronie Urzędu Miejskiego – informuje urząd miasta w Łęczycy.

Co z tymi parkometra
Sesja trwała... 5 m