29/05/2024
HomeTylko u nasCo z tymi parkometrami?!

Co z tymi parkometrami?!

parkomat

Awarii uległa drukarka w parkometrze stojącym przy starostwie powiatowym w Łęczycy. Strażnicy miejscy nakleili kartkę z informacją o konieczności udania się do innego urządzenia. Chwilę później funkcjonariusze udali się do parkometru na Kazimierza Odnowiciela, gdzie zapchany został wrzutnik monet – udało się go naprawić na miejscu.

Do awarii parkometrów dochodzi ostatnio często, co denerwuje zmotoryzowanych mieszkańców korzystających ze strefy płatnego parkowania. W takiej sytuacji trzeba szukać innego urządzenia, w którym można kupić bilet. Nie każdemu chce się iść, ale musi, jeśli chce uniknąć kary.

A psują się nie tylko parkometry. Kolejna awaria jest od środy pod magistratem. Drukarka do biletów na parkingu pod urzędem miasta także się popsuła. Szlabany są podniesione i za parkowanie płacić nie trzeba.

***

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą LXVIII/401/2022 z dnia 9 sierpnia 2022 r. od 1 października strefa płatnego parkowania na ulicy Kilińskiego (od skrzyżowania z ulicą Dominikańską do skrzyżowania z ulicą Poznańską) zostanie zlikwidowana. Parkomat z ulicy Kilińskiego zostanie przeniesiony właśnie pod magistrat. Ma to być wygodniejsza dla kierowców opcja niż pobieranie biletu przy pierwszym szlabanie a płacenie przy drugim. Wielu zmotoryzowanych miało z tym problem. Zasady korzystania z parkingu przed urzędem miasta się nie zmienią – pierwsze 50 minut parkowania dalej będzie bezpłatne.

Zauważalną natomiast zmianą w SPP w alejach Jana Pawła II są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na wysokości bramy do DPS-u. Jak podaje magistrat, miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zostały wyznaczone dlatego, że zgodnie z organizacją ruchu dotychczasowe miejsca dla osób niepełnosprawnych na ulicy Kilińskiego będą zlikwidowane, ponieważ nie spełniają standardów bezpieczeństwa.

W parku miejskim rus
Urzędowy super-bus