12/04/2024
HomeAktualnościPoświęcenie świetlicy, wizyta kilkuset pań i arie operetkowe! To był niezwykły dzień

Poświęcenie świetlicy, wizyta kilkuset pań i arie operetkowe! To był niezwykły dzień

dzień kobiet drzykozy

W Domu Pomocy Społecznej w Drzykozach pod Daszyną miejscowe władze zorganizowały wyjątkowy Dzień Kobiet, połączony z uroczystością związaną z zakończeniem prac przy świetlicy w kompleksie DPS-u.

To był niezwykły dzień, nie tylko dla kobiet z gminy Daszyna. Symbolicznie otwarta została nowa świetlica. Ks. Stanisław Mordoń, proboszcz parafii z Mazewa, poświęcił krzyż i pomieszczenie w DPS.

– Nie ukrywam radości, że z naszego zaproszenia skorzystało tak wiele pań. Świetlica będzie służyła nie tylko podopiecznym DPS, ale też wszystkim mieszkańcom. Działanie tego kompleksu będzie bowiem dwutorowe. DPS będzie miał wydzieloną część zamkniętą dla podopiecznych, którzy oczywiście też będą korzystać z nowej świetlicy. Poza tym świetlica będzie też ogólnodostępna – mówi wójt Zbigniew Wojtera.

Miłym akcentem uroczystości był występ artystów z łódzkiego Teatru Arena wykonujących arie ze znanych operetek. Wystąpił także zespół „Daszynianki”.

Jak się dowiedzieliśmy, Dom Pomocy Społecznej w Drzykozach – łącznie z świetlicą – zacznie działać od września tego roku. Inwestycja kosztowała blisko 10 milionów zł.

zdjęcia, wideo Mirosława Kupis – Urbaniak
Dwa turnieje i dwa m
Tak wygląda nowocze