12/04/2024
HomeAktualnościDwa turnieje i dwa mecze kontrolne Górnika 1956 Łęczyca

Dwa turnieje i dwa mecze kontrolne Górnika 1956 Łęczyca

górnik łęczyca

Kolejne sportowe zmagania rozpoczęły się turniejem o Puchar Wójta Gminy Witonia. Udział w nim wzięli zawodnicy z rocznika 2013 pod wodzą trenera Jerzego Banasika. W zawodach udział wzięło sześć drużyn, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Łęczycanie ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu.

Nasza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a wszyscy zawodnicy – medale. Dodatkowo w naszej drużynie, jako najlepszy zawodnik, został wyróżniony Wojciech Borucki – mówią przedstawiciele klubu.

Wyniki:
Górnik 1956 Łęczyca – Kotan Ozorków 3:0
Witonianka Witonia – Górnik 1956 Łęczyca 2:6
Górnik 1956 Łęczyca – Róża Kutno 0:3
Górnik 1956 Łęczyca – Magic Łęczyca 1:0
Kotan Ozorków Dziewczęta – Górnik 1956 Łęczyca 3:2

Klasyfikacja końcowa:
1. Róża Kutno – 15 pkt.
2. Kotan Ozorków Dziewczęta – 12 pkt.
3. Górnik 1956 Łęczyca – 9 pkt.
4. Magic Łęczyca 4 pkt.
5. Kotan Ozorków – 4 pkt.
6. Witonianka Witonia – 0 pkt.

Górnik: Ksawery Żółtowski – Olaf Smoliński, Wojciech Borucki, Mikołaj Szypkowski, Antoni Doniak, Marcel Błaszczyk

Tego samego dnia swój kolejny mecz kontrolny rozegrali seniorzy występujący w Klasie B. Podopieczni Jarosława Dudkiewicza udali się do pobliskich Świnic Warckich, gdzie zmierzyli się z miejscowym LKS-em. Łęczycanie bez większych problemów uporali się z wyżej notowanym rywalem, wygrywając 5:2.

LKS Świnice Warckie – Górnik 1956 Łęczyca 2:5 (0:4)
Gole dla Górnika: Pacałowski Bogdan (3), Testowany, Gładysz Wojciech

Górnik: Frontczak – Czerbniak A., Żemigała, Prążyński, Poszeptowicz, Głodek, Włodarczyk, Łukasiewicz, Testowany, Pionko Pacałowski

Na zmiany: Śnieg, Sadokierski, Jakubowski, Gładysz, Kaleta, Kujawa, Czerbniak S.

W niedzielę (3 marca) drużyna z rocznika 2015 zagrała w turnieju „Łęczyca Cup”, który odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. W zawodach udział wzięło dziesięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentanci Górnika trafili do grupy B, w której zmierzyli się z rówieśnikami z takich zespołów, jak Zjednoczeni Stryków, Sokół II Aleksandrów Łódzki, Stal Głowno i Pogoń Zduńska Wola. Podopieczni Michała Sobczaka zajęli czwarte miejsce w swojej grupie i w fazie pucharowej powalczyli o siódme miejsce z Włókniarzem Pabianice. Mecz rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych, w których minimalnie lepsi okazali się rywale.

Każdy z naszych zawodników otrzymał pamiątkowy medal za udział w turnieju. Dodatkowo wyróżniony został Witold Góra, którego uznano jako najlepszego zawodnika Górnika 1956 Łęczyca– dodają przedstawiciele klubu.

Górnik: Marcel Łuczak, Szymon Głoskowski, Tadeusz Józwiak, Filip Pecka, Miłosz Turkowski, Dawid Jóźwiak, Oskar Pijewski, Filip Sitek, Kryspin Palczewski, Witold Góra, Patryk Lewandowski

Na zakończenie intensywnego weekendu drużyna Młodzik (rocznik 2012/13) zagrała mecz kontrolny z rówieśnikami z KS Kutno. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali łęczycki zespół 7:0.

Górnik: Ksawery Żółtowski, Mateusz Orlik, Paweł Pacholczyk, Szymon Cieciura, Emil Żymanczyk, Aleksander Kisielewski, Wojciech Borucki, Zuzanna Chilarska, Michał Szypkowski, Mikołaj Szypkowski, Olaf Smoliński, Marcel Błaszczyk, Kacper Kotassa

Materiał filmowy: https://www.facebook.com/GornikLeczycaoficjal/videos/412879391202341/

DPS pod Daszyną pra
Poświęcenie świet