12/07/2024
HomeŁódzkieTak wygląda nowoczesna gospodyni! Wyjątkowy pokaz mody

Tak wygląda nowoczesna gospodyni! Wyjątkowy pokaz mody

modna gospodyni

Skierniewice stały się wojewódzką stolicą mody. To w tym mieście odbyły się lokalne eliminacje konkursu „Modna gospodyni pięknym życie czyni”. Podczas pokazu mogliśmy podziwiać stroje inspirowane folklorem województwa łódzkiego.

Gospodynie wystąpiły w podwójnej roli: modelek i projektantek mody. Na wybiegu stanęło ponad 20 pań. – Ten konkurs pozwala pokazać się kobietom z KGW od innej strony – powiedziała radna wojewódzka Beata Ozga Flajszer. – Zamiast talentów kulinarnych mogą eksponować swoje zdolności krawieckie, twórcze i manualne.

Do finału awansowały koła z: Jeżowa, Drzewiec, Grębenic, Lipiec Reymontowskich, Zacharza i Półćwiardówka. – Przekazujemy ludowe tradycje kolejnym pokoleniom w piękny sposób mówi Angelika Wajszczyk z KGW Zacharz. – Mam nadzieję, że pójdą oni w nasze ślady.

– Na wybiegu można było zobaczyć jak wygląda nowoczesna gospodyni – mówi radna wojewódzka Ewa Wendrowska. – Dzięki temu konkursowi kobiety pokazują, to co zawsze – że nie są takie same i koniecznie muszą coś zmienić, bo inaczej byłoby nudno.

Gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijal. Wielki finał odbędzie się 23 marca w Łodzi.

Poświęcenie świet
Łódzkie na Plus. W