22/04/2024
HomeTematy dniaOszuści wciąż aktywni – trzeba być czujnym

Oszuści wciąż aktywni – trzeba być czujnym

oszuści

W Łęczycy znów uaktywnili się oszuści. – Nie pozwólcie wprowadzić się w błąd. Wszelkie podejrzane rozmowy przez telefon trzeba przerywać jak najszybciej – apelują policjanci.

Do próby oszustwa doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań łęczyckich seniorów. O sprawie powiadomiła nas córka niedoszłych ofiar.

– Zadzwonił telefon i ktoś przedstawił się, że jest z Poczty Polskiej. Zapytał, czy w mieszkaniu będą lokatorzy po godz. 15, ponieważ listonosz chce dostarczyć dwie przesyłki polecone. Nie minęło 20 minut i znów zadzwonił telefon. Tym razem rozmówca przedstawia się imieniem i nazwiskiem oraz przynależnością do CBŚ. Zapytałam od kiedy funkcjonariusze służb dzwonią na prywatne numery telefonów a ponadto poprosiłam o numer odznaki służbowej – wspomina nasza czytelniczka. – Zadzwoniłam do Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Usłyszałam, że akurat tego dnia było kilka telefonów od mieszkańców Łęczycy, których próbowano oszukać.

O sprawie rozmawiamy z asp. sztab. Mariuszem Kowalskim, oficerem prasowym łęczyckiej policji.

– Ostrzegamy, trzeba być bardzo czujnym. Oszuści są bardzo przekonywujący w rozmowach telefonicznych, nie dajmy się zwieść. Tego dnia mieliśmy jeszcze jedno zgłoszenie, tym razem na policjanta. Najlepiej, po prostu przerwać taką rozmowę jak najszybciej – mówi funkcjonariusz.

Bezpieczne lato w gm
Za nami "Piknik Mund