12/04/2024
HomeGaleriaZa nami „Piknik Mundurowy”

Za nami „Piknik Mundurowy”

piknik mundurowy

Na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy policjanci, strażacy, żołnierze oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego z Garbalina przygotowali wiele atrakcji. Konkursy z nagrodami, prezentacje sprzętu i wyposażenia czekały na wszystkich. Każdy mógł poznać tajniki służby w mundurze, a przed zbliżającymi się wakacjami policjanci dzielili się informacjami jak sprawić, aby były bezpieczne.

Organizatorzy wydarzenia pod hasłem „Łączy nas służba” atrakcje przygotowali już od godziny 9:00. Każda ze służb wystawiła stoisko tematyczne, gdzie na odwiedzających czekało wiele niespodzianek. Były konkursy, tory sprawnościowe, gry zręcznościowe. Każdy mógł z bliska zobaczyć sprzęt używany między innymi przez policję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na odważnych czekał symulator skoków spadochronowych przygotowany przez żołnierzy z Kutna. Policjanci przed zbliżającymi się wakacjami dzielili się informacjami jak sprawić, aby były bezpieczne.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra edukacyjna, gdzie  odblaskowe nagrody czekały nie tylko na zwycięzców.  Promując bezpieczeństwo stróże prawa zachęcali do wstąpienia szeregi policji. Każdy mógł się zapoznać z działaniem programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Do zobaczenia już za rok – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

Oszuści wciąż akt
Basen w Topoli Król