12/04/2024
HomeWażneMarszałek w powiecie łęczyckim. Rozmowy o unihokeju i modnych gospodyniach

Marszałek w powiecie łęczyckim. Rozmowy o unihokeju i modnych gospodyniach

unihokej marszałek

Wizyta marszałka w powiecie łęczyckim w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem” była okazją do odwiedzenia tych miejsc, gdzie realizowane są inwestycje dofinansowane ze środków przekazanych przez samorząd województwa. Jednym z nich jest Góra Świętej Małgorzaty, gdzie dzięki 245 tys. zł z programu „Infrastruktura sportowa na plus” jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie hala sportowa przy miejscowej podstawówce.

– Od dłuższego czasu dyskutowaliśmy z panem wójtem o modernizacji naszej hali sportowej. Fajnie, że udało się te finanse pozyskać – mówi Marcin Przepióra, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty. – Hala będzie malowana wewnątrz i na zewnątrz, do tego wymienimy całe oświetlenie na ledowe, więc będą też oszczędności dla gminy, ale najważniejsze jest to, że nasze dzieciaki, które ćwiczą w tej hali i odnoszą naprawdę duże sukcesy w unihokeju, będą miały lepsze warunki.

– Prace ruszą prawdopodobnie w okresie wakacyjnym, kiedy skończą się zajęcia w szkole – dodaje wójt gminy Góra Świętej Małgorzaty Włodzimierz Frankowski. – Cieszymy się, że poprawi się estetyka hali sportowej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Uczniowie z SP im. Jana Pawła II w ostatnich latach odnoszą spore sukcesy w sporcie. W 2022 r. drużyna dziewcząt zdobyła Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w unihokeju. Szkoła, dzięki swoim wuefistom, chętnie sięga również po środki z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, z tego źródła udało im się pozyskać m.in. pieniądze na zakup koszulek dla hokeistów.

Wizyta w powiecie łęczyckim była też okazją do spotkania z gospodyniami z lokalnych KGW, a konkretnie z paniami, które wzięły udział w eliminacjach konkursu „Modna gospodyni pięknym życie czyni”, które odbyły się w Łowiczu.

– Szanowne Panie, wybaczcie mi, że nie udało mi się dotrzeć na eliminacje, ale śledziłem, co działo się w Łowiczu. Wierzcie mi, byłem zachwycony, oglądałem relacje, zdjęcia, filmy… wielkie brawa dla Was! Dzięki Wam i Waszej pomysłowości, te pokazy były tak barwne, tak wspaniałe mówił w środę w świetlicy wiejskiej w Piekarach Grzegorz Schreiber, który wręczył przedstawicielkom 26 Kół namioty – nagrody za udział w eliminacjach.

– Koła z naszej gminy mają mnóstwo wyjazdów, więc taki namiot bardzo się przydaje, bo to jest dodatkowe zaplecze, nasze stoiska ładniej się prezentują i po prostu mamy się gdzie podziać podczas imprez – mówi Beata Lewaniak, przewodnicząca KGW w Teresewie.

– Było rewelacyjnie! – wspomina eliminacje w Łowiczu Joanna Cieślak z KGW „Zgrane Babki” w Zarannie. – Byłam zarówno projektantką, jak i modelką. Wszystkie panie, które brały w tym udział były zachwycone, to były pozytywne emocje, po prostu bardzo miłe doświadczenie.

Przypominamy, że finał „Modnej gospodyni…” już 23 marca w Łodzi!

Najstarszy taksówka
Prezent na 8 marca d