12/07/2024
HomeAktualnościNajstarszy taksówkarz w Łęczycy! Za kółkiem jest już prawie pół wieku!

Najstarszy taksówkarz w Łęczycy! Za kółkiem jest już prawie pół wieku!

najstarszy taksówkarz

Michał Kołodziejski jest obecnie najstarszym taksówkarzem w Królewskim Mieście. Liczba samych taksówek bardzo się zmniejszyła w porównaniu z latami wcześniejszymi. Do dyspozycji pozostały w mieście jedynie 4 taksówki.

Na postoju zastaliśmy tylko seniora łęczyckich taksówkarzy. Te czasy, gdzie taksówkarze czekali na klientów już dawno minęły. Teraz klienci dzwonią głównie do taksówkarzy na telefon komórkowy.

– Tłoku na postoju rzeczywiście nie ma – przyznaje pan Michał. – Dobre czasy dla tej branży to już były, a mam porównanie, bo pracuję na taksówce już 48 lat. Ludzie kiedyś nie mieli samochodów, a przynajmniej w takiej ilości jak teraz. Dziś w jednym gospodarstwie domowym jest często więcej, niż jeden samochód. Stąd też na tym postoju było kiedyś prawie. 10 aut i wszyscy mieli co robić a teraz jest nas czterech i na klienta trzeba czekać. – Ale lubię tę pracę i kontakt z ludźmi. Dlatego, mimo że działalność nie przynosi dużych dochodów, przyzwyczaiłem się i zamierzam dalej świadczyć usługi taksówkarskie.

Tagi postu:
„Powołany 2” w
Marszałek w powieci