29/05/2024
HomeTematy dniaDyrektor szpitala w Łęczycy zmarł. Jego zastępca złożył rezygnację – jaka przyszłość ZOZ-u?

Dyrektor szpitala w Łęczycy zmarł. Jego zastępca złożył rezygnację – jaka przyszłość ZOZ-u?

kołodziejski szpital

Dyrektor Krzysztof Kołodziejski oddany służbie na rzecz pacjentów lekarz, szlachetny człowiek, wyrozumiały kolega w środowisku zawodowym – w środę 21 września przegrał walkę z chorobą. Odszedł wspaniały człowiek, ale pamięć po Nim pozostanie.

Krzysztof Kołodziejski pracował w łęczyckim szpitalu od 1993 roku do samego końca, czyli do 21 września 2022 roku. Jego drogę zawodową i troskę o człowieka potrzebującego pomocy tak wspomina członek zarządu powiatu łęczyckiego, Małgorzata Raczkiewicz.

– Pamiętam, kiedy doktor Krzysztof rozpoczynał w 1993 roku pracę w łęczyckim szpitalu, jako stażysta, potem rozpoczął specjalizację z chirurgii. Zawsze spokojny i uśmiechnięty a jednocześnie zorganizowany i dokładny pełnił równolegle z dyrektorem Andrzejem Pietruszką funkcję zastępcy ds. medycznych. Po odejściu dyrektora Pietruszki z pracy w łęczyckim szpitalu, w 2019 roku zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora ZOZ, Kołodziejski był jednym z wielu kandydatów. Wygrał konkurs i rozpoczął pracę jako dyrektor szpitala. Niestety, jego życie zostaje nagle przerwane przez okrutną chorobę, białaczkę z którą dzielenie walczył, aby ostatecznie przegrać. Myślę jednak, podobnie jak wiele innych osób, że do końca nie przegrał. Pamięć o Nim pozostanie a to już jest zwycięstwo. Zapamiętamy doktora jako człowieka wielu pasji, lubił przyrodę, muzykę, aktywność fizyczną. Był wszędzie tam, gdzie potrzebna była pomoc, np. na misjach pokojowych, także podczas konfliktu zbrojnego w Libanie – wspomina M. Raczkiewicz.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 28 września mszą w kaplicy cmentarnej, skąd trumna ze zwłokami zostanie odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Łęczycy.

W związku ze śmiercią dyrektora Kołodziejskiego i rezygnacją z funkcji, jego zastępcy dr Łukasza Michalaka w łęczyckim szpitalu zaistniała trudna sytuacja. Pytamy starostę Janusza Mielczarka o dalsze kroki dot. ZOZ w Łęczycy.

– Odbył się zarząd, podczas którego rozważaliśmy tę sytuację, aczkolwiek wypowiedzenie z funkcji zastępcy dyrektora złożone przez Łukasza Michalaka jest zaopatrzone klauzulą trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. W sprawie dalszego funkcjonowania i zarządzania szpitalem w dniu jutrzejszym, czyli we wtorek 27 września zarząd przedstawi oświadczenie – słyszymy od starosty Janusza Mielczarka.

Ręce opadają - mó
Sprzedawali alkohol