29/05/2024
HomeTematy dniaSprzedawali alkohol 14-latce! Poniosą konsekwencje

Sprzedawali alkohol 14-latce! Poniosą konsekwencje

sprzedaż alkoholu

Dobiegła końca głośna sprawa dotycząca sprzedaży 14-latce piwa i wódki w jednym z łęczyckich sklepów spożywczych. Mimo kilku prób podjętych przez szefostwo sklepu, decyzja o cofnięciu koncesji już weszła w życie.

Konsekwencje sprzedaży alkoholu nieletniej przez jedną z ekspedientek będą dotkliwe dla sklepu. Zyski ze sprzedaży alkoholu zawsze są znaczne. Karę poniosła też 43-letnia pracownica sklepu, którą sąd uznał ją za winną i wymierzył karę grzywny w wysokości 1300 złotych.

Nastolatka kupowała wódkę w półlitrowych butelkach i po kilka piw. Doszło do tego przynajmniej trzy razy – pierwszy raz w czerwcu 2020 roku oraz ponownie, dwa razy, w pierwszej połowie sierpnia.

Jak przekazał „Reporterowi” Andrzej Pankiewicz, szef Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, w konsekwencji przeprowadzonego postępowania, Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wystąpiła do burmistrza o cofnięcie koncesji na sprzedaż alkoholu w tym sklepie. Burmistrz Łęczycy do wniosku się przychylił, co nie spodobało się kierownictwu sklepu.

Pierwszą próbą zmiany negatywnej dla sklepu decyzji było zaskarżenie jej do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, co nie przyniosło spodziewanego skutku. Następnym krokiem było zwrócenie się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który decyzję burmistrza także utrzymał w mocy. W sklepie, gdzie nie przestrzegano zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim, nie będzie można sprzedawać go w ogóle.

Dyrektor szpitala w
W parku miejskim rus