12/04/2024
HomeTematy dniaByło trzech kandydatów… jest już dwóch. Kto zostanie dyrektorem szpitala w Łęczycy?

Było trzech kandydatów… jest już dwóch. Kto zostanie dyrektorem szpitala w Łęczycy?

szpital łęczyca

Za nami posiedzenie komisji konkursowej powołanej do wyboru dyrektora łęczyckiego szpitala. To pierwszy etap pracy komisji polegający na ocenie złożonych ofert pod kątem zgodności formalno-prawnej. W puli zostały dwie kandydatury.

– W czwartek, 9 lutego br., odbyło się pierwsze posiedzenie komisji konkursowej, której zadaniem jest wyłonienie kandydata na dyrektora szpitala. 31 stycznia br. minął termin składania ofert i jak się okazuje mamy trzy oferty. Podczas pierwszego posiedzenia komisji członkowie ocenili złożone oferty pod kątem formalno-prawnym. W wyniku tej weryfikacji do dalszego etapu postępowania konkursowego komisja zakwalifikowała dwie oferty, jedna nie przeszła oceny z powodu braków wymaganych dokumentów – informuje starosta Janusz Mielczarek, przewodniczący komisji konkursowej. – Teraz, zgodnie z wymogami, komisja wyśle powiadomienia do wszystkich kandydatów. Ci, którzy przeszli pozytywnie I etap będą mogli rozpocząć przygotowania do dalszego postępowania, w którym komisja będzie oceniała koncepcje pracy szpitala jakie mają kandydaci.

Starosta nie chciał jeszcze podawać nazwisk kandydatów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z nich jest obecnie pełniący obowiązki dyrektora szpitala, Łukasz Michalak.