12/07/2024
HomeAktualnościWyjątkowa szafka przy tężni w parku. O co chodzi?

Wyjątkowa szafka przy tężni w parku. O co chodzi?

biblioteka przy tężni

W parku miejskim w Łęczycy, przy tężni solankowej, stanęła wyjątkowa szafka, która wkrótce, dzięki swojej zawartości, zabierze mieszkańców w wyjątkową podróż do świata fantazji. Mowa oczywiście o bibliotece plenerowej, która na dniach będzie dostępna i która pozwoli mieszkańcom na bezpłatne korzystanie z książek.

Za oryginalny wygląd szafki odpowiedzialny jest Dom Kultury, którego pracownicy odświeżyli wygląd i przystosowali z pozoru bezużyteczny mebel w pięknie prezentującą się szafkę na książki. O same książki zadba z kolei Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, która dostarczy i będzie na bieżąco uzupełniać zawartość, dzięki czemu szafka stanie się pełnoprawną biblioteczką.

Korzystanie z biblioteki plenerowej jest proste, ale wymaga poszanowania własności. Działa to na zasadzie: „Przeczytaj i oddaj”, czyli każdy będzie mógł wziąć interesującą pozycję, przeczytać przy tężni solankowej, a nawet w domu, a następnie zwrócić do biblioteczki.

O tym, jak długo będzie funkcjonowała biblioteka plenerowa zależy od mieszkańców, dlatego już teraz urząd miasta apeluje o roztropność.

Zaskakująca sesja?
Ważne spotkanie w W