12/07/2024
HomeTematy dniaW oczekiwaniu na koniec remontu

W oczekiwaniu na koniec remontu

belwederska remont

Od ponad miesiąca w ciągu ulicy Belwederskiej, na wysokości ulicy ZWZ, kierowcy napotkają dość istotne utrudnienie w ruchu drogowym. Obecnie ruch jest już możliwy dwoma pasami jezdni, ale był taki moment, że wprowadzono ruch wahadłowy. Do kiedy potrwają ograniczenia?

– Celem każdego remontu dróg jest poprawa stanu nawierzchni a tym samym poprawa stopnia bezpieczeństwa jej użytkowników. Zadanie to jest realizowane w całości przez miasto Łęczyca, my jako administrujący jedynie udostępniliśmy fragment ulicy Belwederskiej będący równocześnie wyjazdem z remontowanej ulicy ZWZ – słyszymy od Karola Niewiadomskiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.

Z pytaniem o zakres, koszt i termin zakończenia prac zwracamy się do urzędu miasta.

„Wkrótce firma remontowa rozpocznie układanie nawierzchni masy asfaltowej, co oznacza, że prace naprawcze zbliżają się do zakończenia, zgodnie z przyjętym harmonogramem. W ich zakres robót wchodzą: wygrodzenie miejsca prowadzenia robót , rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi powiatowej, roboty ziemne, roboty instalacyjne, wymiana konstrukcji nawierzchni ulicy, usunięcie oznakowania tymczasowego i przywrócenie obowiązującej organizacji ruchu dla odcinka drogi powiatowej na powyższym odcinku. Termin zakończenia prac zgodnie z umową w zakresie realizacji zadania pn. „Przebudowa dwóch ulic w Łęczycy – ulicy Dominikańskiej oraz ulicy Związku Walki Zbrojnej” przewidziany jest na dzień 30.11.2022 r. Wartość zadania zgodnie z zawartą umową wynosi 2 498 721,90 zł” – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z wydziału promocji urzędu miejskiego.

Były sołtys nie do
Grabów oszczędza.