29/05/2024
HomeWarto przeczytaćUkradł w Łęczycy, został zatrzymany przez policjantów z Kłodawy

Ukradł w Łęczycy, został zatrzymany przez policjantów z Kłodawy

ukradł portfel

Policjanci wydziału kryminalnego przedstawili zarzut kradzieży 27-latkowi. Łupem sprawcy padł portfel z dokumentami i gotówką oraz telefon komórkowy. Podejrzany został zatrzymany na terenie województwa wielkopolskiego. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

Do tego przestępstwa doszło na początku maja 2022 roku w jednym z punktów usługowych na terenie Łęczycy. Jedna z klientek położyła na ladzie portfel z gotówką i dokumentami oraz telefon komórkowy. Kiedy się na chwilę odwróciła pozostawione mienie warte ponad 650 złotych padło łupem złodzieja. Ten, jak się okazało podczas ucieczki zgubił zrabowany telefon. Przedmiot znalazł przypadkowy mężczyzna i oddał go pokrzywdzonej, a ta o zdarzeniu powiadomiła policję. Kiedy śledczy ustalili, że związek z tą kradzieżą ma znany im 27-latek, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. 13 czerwca 2022 roku mieszkaniec powiatu łęczyckiego został zatrzymany na terenie województwa wielkopolskiego przez policjantów z Kłodawy. Jeszcze tego samego dnia kryminalni z łęczyckiej komendy przedstawili mu zarzut kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. W związku z tym, że podejrzany działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.
Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności i dbanie o swoje mienie. Należy pamiętać, że złodzieje nie działają tylko pod osłoną nocy, ale także w ciągu dnia. Niestety ich pomysłowość jest duża i wystarczy chwila nieuwagi i tracimy cenne przedmioty. Nie pozostawiajmy swojego mienia bez właściwego nadzoru. Pamiętajmy, okazja czyni złodzieja.

Może lepiej gdyby i
Dlaczego tyle lat ni