22/04/2024
HomeTematy dnia„To dla naszego bezpieczeństwa” – mówi burmistrz Łęczycy

„To dla naszego bezpieczeństwa” – mówi burmistrz Łęczycy

monitoring łęczyca

Nie wszystkie kamery monitoringu miejskiego spełniają standardy techniczne, dlatego burmistrz wniósł do rady miejskiej projekt uchwały zakładający przeznaczenie kwoty 50 tysięcy zł na zakup 9 kamer.

Jednym z ważniejszych zadań każdego samorządu jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Stąd inicjatywa burmistrza o zatwierdzenie zmian w budżecie miasta na bieżący rok polegających na przeznaczeniu kwoty 50 tysięcy zł na zakup 9 kamer monitorujących, które zastąpią te najbardziej zużyte.

– Planowany jest zakup 9 kamer, które zastąpią na terenie miasta te niespełniające już w tej chwili wymagań. Jeszcze w tym roku oszacujemy wartość zamówienia i jeśli kwota zamówienia spełni nasze kryteria, to wymiana sprzętu nastąpi do końca bieżącego roku. Z pewnością planowana inwestycja wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo mieszkańców, a także ułatwi prace służbom odpowiedzialnym za jego zapewnienie – mówi burmistrz Paweł Kulesza.

Obecny na sesji komendant straży miejskiej Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy, wyjaśnił:

– Nowe urządzenia będą umieszczone na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej z Kaliską, przy Domu Kultury oraz na ulicy Kilińskiego 8.

Problem na Staromiej
Statuetki dla honoro