29/05/2024
HomeTematy dniaProblem na Staromiejskiej

Problem na Staromiejskiej

staromiejska łęczyca

Mieszkający w pobliżu ulicy Staromiejskiej łęczycanie mają nie lada problem. Przez kierowców, którzy nie respektują przepisów ruchu drogowego, w godzinach większego ruchu, na osiedle ciężko wjechać. Redakcja dostała wiadomość w tej sprawie.

Jak przekazują mieszkańcy, sprawa była wielokrotnie zgłaszana do urzędu, ponieważ zjeżdżając z trasy w ulicę Staromiejską, kiedy stoją samochody zaparkowane z prawej strony, a z osiedla inni kierowcy chcą wyjechać na krajówkę, to przejazd jest niemożliwy. Robi się wtedy korek a później chaos. Jak sugerują mieszkańcy, wystarczyłoby postawić znak zakazu parkowania i problem znikłby.

Kierowcy parkujący na wylocie ze Staromiejskiej, to głównie klienci pobliskich sklepów. Bywa, że samochodów zaparkowanych w tym miejscu jest naprawdę sporo, zwłaszcza w godzinach popołudniowych.

Uwagi i prośby mieszkańców przekazaliśmy do urzędu miasta. Jaka jest odpowiedź?

„Problem ruchu drogowego na ulicy Staromiejskiej związany jest z nieprzestrzeganiem przepisów przez parkujących samochody, gdyż jak wiadomo nie wolno zatrzymywać pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania czy przejścia dla pieszych, przejazdu dla rowerzystów, a w przypadku dróg dwukierunkowych – także za przejściem lub przejazdem. Aby rozwiązać istniejący problem miasto zgłosiło omawianą sytuację do odpowiednich służb celem respektowania przepisów i ustawionych znaków.”- czytamy.

Parkomat na parkingu
„To dla naszego be