21/06/2024
HomeAktualnościRadość druhów w Daszynie! Nowy wóz dla OSP!

Radość druhów w Daszynie! Nowy wóz dla OSP!

wóz dla druhów

Samochód ratowniczo – gaśniczy renault master, to nowy pojazd jednostki OSP w Daszynie. Na zakup wozu o wartości 435 tysięcy zł gmina pozyskała 200 tys. zł dotacji z WFOŚiGW. Pozostałą kwotę wypłacono z budżetowych środków własnych.

O renault dla strażaków – ochotników mówi druh Wojciech Zdziarski.

– Nowy pojazd, to lekki samochód ratowniczo – gaśniczy. Jest wyposażony w zbiorniki na wodę o pojemności 1000 l i pianę o pojemności 100 l. Ponadto samochód posiada zestaw hydrauliczny do zastosowania w czynnościach ratowniczych wykonywanych podczas wypadków drogowych. Jest przystosowany do przewozu 6 osób, co odpowiada liczebności zastępu – relacjonuje wicestarosta powiatu łęczyckiego i równocześnie druh z OSP Daszyna.

Mimo, że pogoda nie sprzyjała świętowaniu na wolnym powietrzu, to atmosfera była gorąca. W uroczystości wzięli udział druhowie z jednostek OSP gminy Daszyna, jak również z terenu innych gmin. Na placu przed remizą urządzono także wystawę samochodów bojowych od najstarszego do najnowszego z 2022 roku przydzielonego także jednostce z Daszyny. Rangę obchodów uświetnił tort i grochówka dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Zatrzymany amator ma
WOŚP 2024 w Łęczy