12/07/2024
HomeTematy dniaPijana nastolatka za kółkiem. Na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa

Pijana nastolatka za kółkiem. Na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa

drogówka

19-latka mając promil alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania zdecydowała się wsiąść za kierownicę opla. Jej skrajna nieodpowiedzialność doprowadziła do spowodowania na skrzyżowaniu kolizji z mercedesem. Teraz poza surowymi konsekwencjami za dwa wykroczenia czeka ją odpowiedzialność karna za przestępstwo drogowe.

1 listopada 2022 roku o godzinie 8.50 policjanci pojechali na miejsce kolizji drogowej. Do tego zdarzenia doszło w Łęczycy na skrzyżowaniu ulicy Belwederskiej z ulicą Sienkiewicza. Tam kierująca oplem podczas skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost mercedesowi, którym kierowała 55-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie doznał obrażeń ciała. Kiedy policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących to okazało się, że w organizmie 19-latki jest promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkanka powiatu zgierskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz poza surowymi konsekwencjami za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień, nastolatkę czeka odpowiedzialność karna za przestępstwo drogowe. W pierwszym przypadku sąd może wymierzyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że kierowanie samochodem czy innym pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale też dla innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci nieustannie prowadzą kontrole w tym zakresie dążąc do eliminowania tej kategorii uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, jeżeli mamy podejrzenie, że autem jedzie nietrzeźwy, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Zamieszanie przed ma
Walne w „Łęczyca