16/06/2024
HomeTematy dniaMost zniszczony! Nie ma jak dojechać na pola…

Most zniszczony! Nie ma jak dojechać na pola…

radny góra

Rolnicy nie mogą ciężkim sprzętem wjechać na drewniany most nad kanałem Łęka – Dobrogosty na wysokości miejscowości Kozuby. Stan mostu jest fatalny – o czym informuje m.in. radny Grzegorz Góra.

– Całkiem niedawno gospodarka wodna w całości została przejęta przez Wody Polskie. Niestety, w mojej ocenie nie jest to zmiana na lepsze. Bywa, że ten sam problem trzeba zgłaszać kilkakrotnie a na dowód przytaczam stan kanału Łęka – Dobrogosty. Nie pamiętam kiedy wykonywano tutaj jakiekolwiek prace pielęgnacyjne. Zarośnięte brzegi i zanieczyszczone koryto są powodem zalewania okolicznych użytków zielonych. Na dodatek spłycone koryto rzeki Bzury dopełnia całości i powoduje duże straty w plonach paszy zielonej – słyszymy od radnego gm. Łęczyca. – Nie mniej bulwersujący jest fakt, że zaproszenie przedstawicieli Wód Polskich do rozmów praktycznie graniczy z cudem. Myślę, że zamierzeniem ustawodawcy była poprawa sytuacji i skrócenie drogi administracyjnej. Wygląda na to, że jest odwrotnie. Mam natomiast nadzieję, że na własnym terenie uda się zadziałać szybciej i gmina naprawi mocno nadwyrężony most na kanale.

Stan mostu, istotnie nie zachęca do korzystania z przejazdu. O komentarz prosimy wójta Jacka Rogozińskiego.

– Przyznaję, że o tej sytuacji dowiedziałem się niedawno. Już podjąłem stosowne działania, aby most został naprawiony – mówi wójt gm. Łęczyca.