12/04/2024
HomeTylko u nasKierowcy biją na alarm! Oznakowanie przez które może dojść do wypadku!

Kierowcy biją na alarm! Oznakowanie przez które może dojść do wypadku!

złe oznakowanie

Niektórzy zmotoryzowani kierowcy narzekają na ustawione jakiś czas temu znaki drogowe na łuku ulicy Kolejowej w Łęczycy. Jak usłyszeliśmy, umieszczone zostały zbyt blisko jezdni, przez co może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji.

Kiedy nie było znaków mówiono, że tylko kwestią czasu jest, aż ktoś nie zauważy zakrętu i wpadnie do głębokiego przydrożnego roku. Niedawno znaki zostały zamontowane na łuku drogi i są widoczne dla kierowców jadących z obu stron. Niestety, sprawiają kłopot kierowcom jadącym od ul. Belwederskiej.

– Słyszałem, że już ktoś stracił lusterko, bo uderzył w znak, choć jechał prawidłowo. Te znaki są zbyt blisko krawędzi asfaltu – usłyszeliśmy.

Inny kierowca wspomina sytuację, kiedy przed zakrętem jadąc od Górniczej znacznie zwolnił, dzięki czemu prawdopodobnie uniknął kolizji.

– Samochód jadący od miasta bardzo ściął zakręt, zahaczył o mój pas, żeby nie uderzyć w znak, który jest źle wkopany – mówi mieszkaniec Łęczycy.

Zastrzeżenia kierowców przekazaliśmy do magistratu. W odpowiedzi czytamy, że wprawdzie uwagi zmotoryzowanych w tej sprawie do urzędu nie trafiły, ale umiejscowienie znaków rzeczywiście może być problematyczne. Mają zostać przesunięte.

Kolejne dewastacje w
Gdy mowa o pieniądz