22/04/2024
HomeTematy dniaCzy Łęczyca będzie przystankiem dla miłośników kamperów?

Czy Łęczyca będzie przystankiem dla miłośników kamperów?

kamper

Pomysł wybudowania szlaku pieszo-rowerowego prowadzącego do Grodziska w Tumie tworzącego Pierścień Księżnej Salomei nabiera kształtów. Skutecznie ukończona inwestycja będzie niemałą perełką, w związku z czym można spodziewać się napływu turystów. Z myślą o nich planowane jest utworzenie miejsca dla kamperów.

Turystyka kempingowa w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Podróż pojazdem wyposażonym we wszystkie niezbędne udogodnienia daje poczucie dużej wolności przy planowaniu kolejnych punktów oraz przystanków. Przystankiem dla kamperów może stać się właśnie Łęczyca, ponieważ na ulicy Staromiejskiej (okolice starego basenu) planowane jest utworzenie miejsca dla kamperów z całą infrastrukturą socjalną.

Chcemy rozwijać ofertę turystyczną w każdy możliwy sposób. Utworzenie szlaku pieszo-rowerowego będzie czymś wartym zwiedzenia, stąd pomysł na miejsca kempingowe. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować i tym samym zachęcimy mobilnych turystów do odwiedzenia Łęczycy – mówi burmistrz Paweł Kulesza.

Lamborghini przez Ł
Żniwa w pełni. Plo