29/05/2024
HomePowiat+Zabrał kierowcy kluczyki. Miał powód

Zabrał kierowcy kluczyki. Miał powód

zabrał kluczyki

Dzięki czujności i natychmiastowej interwencji świadka, nietrzeźwy kierowca nie wsiadł za kierownicę i został wyeliminowany z ruchu. W organizmie 53-latka było 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia.

21 listopada 2023 roku około godziny 19.00 świadek zauważył jak na terenie gminy Łęczyca z dyskontu chwiejnym krokiem, pod działaniem alkoholu wychodzi mężczyzna. Widząc, że pijany wsiadł do samochodu i zaczyna jazdę nie pozostał obojętny. Podbiegł do peugeota, otworzył drzwi od strony kierowcy i wyciągając kluczyki uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wezwani na miejsce stróże prawa zbadali stan trzeźwości kierowcy osobówki. Okazało się, że w organizmie 53-latka było 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje sąd. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
– Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Doceniamy wzorową postawę i zaangażowanie społeczeństwa w walce z nietrzeźwymi kierowcami – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.