29/05/2024
HomeTylko u nas„Wielka ucieczka” z łęczyckiego więzienia! Oglądaliście?

„Wielka ucieczka” z łęczyckiego więzienia! Oglądaliście?

ucieczka z więzienia

Pierwszy odcinek emitowanego od 8 maja w TV4 programu „Wielka ucieczka” kręcony był w byłym Zakładzie Karnym w Łęczycy. Z łęczyckiej celi uciekli Czadoman i Adam „Asan” Asanov po czym wsiedli do czekającego na ulicy Pocztowej pod bramą więzienia busa.

W każdym odcinku występują inni celebryci.

Zasady „Wielkiej ucieczki”
Punktem wyjścia akcji jest więzienna cela, z której ucieka dwoje bohaterów odcinka. Są ubrani w czerwone uniformy, nie mają komórek, gotówki, kart płatniczych ani zapisanych numerów telefonów do znajomych. Ich tropem podąża trzech strażników – zdeterminowanych, by złapać zbiegów najszybciej, jak to możliwe.

Na starcie więźniowie dostają 20 minut przewagi, po upływie których ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Zbiegowie mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu. Potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą poruszać się dłużej niż 20 minut. Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który co 10 minut wysyła grupie pościgowej ich współrzędne GPS. Jeden raz mogą wyłączyć sprzęt tropiący, którym posługują się strażnicy. Pościg się kończy, jeśli uciekinierzy zostają schwytani lub jeśli uda im się pozostać nieuchwytnymi przez cztery godziny.

Kto wygra, a komu przyjdzie wykonać niewdzięczne zadanie, o jakie ścigający i ścigani zakładają się na początku odcinka?

Gwiazdy w roli zbiegów
W „Wielkiej ucieczce” jako zbiegowie występują: Ewa Kasprzyk, Iwona Pavlović, Paulina Sykut-Jeżyna, Honorata Witańska, Kamila Ścibiorek, Magdalena Margulewicz, Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski, Marcin Miller, Akop Szostak, Łukasz „Juras” Jurkowski, Mariusz Węgłowski, Jerzy Mielewski, Paweł Dudek (Czadoman), Luka Rosi, Adam Asanov, Michał Pałubski i Roman Awiński.

Ścigać ich będą twórcy kultowego youtube’owego kanału „Urbex History” – Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski – specjalizujący się w eksploracji opuszczonych, trudno dostępnych i tajemniczych obiektów. Ich internetowe relacje wideo notują nawet po kilka milionów wyświetleń, a wyprawy do Czarnobyla i Fukushimy zostały nie tylko zarejestrowane na filmach, lecz także opisane w dwóch książkach.

Odcinek z Łęczycy można obejrzeć pod linkiem

https://www.tv4.pl/news/2022-04-07/wielka-ucieczka-gwiazd-nowosc-na-antenie-czworki/

Dlaczego tyle lat ni
Termy w Poddębicach