22/04/2024
HomeTylko u nasSzok! Po Łęczycy chodzą fałszywi strażnicy miejscy!

Szok! Po Łęczycy chodzą fałszywi strażnicy miejscy!

komendant olczyk

Oszuści są coraz bardziej kreatywni. Poza znanymi już metodami oszustwa „na policjanta” czy „na wnuczka”, tym razem, nowym zagrożeniem stało się oszustwo „na strażnika miejskiego”. W Łęczycy pojawili się fałszywi strażnicy miejscy, którzy powołując się na dość absurdalne powody, chcą wejść do mieszkań.

Paradoksalnie, dość skromna liczba łęczyckich strażników miejskich – jest ich obecnie zaledwie czterech razem z komendantem – może uchronić potencjalne ofiary oszustów. Łęczyckich strażników miejskich wielu ludzi zna lub kojarzy, przynajmniej z widzenia. W przypadku oszukujących metodą „na strażnika miejskiego” niepokój powinien wzbudzić zarówno wygląd fałszywych funkcjonariuszy, którzy mają czarne koszulki z żółtym napisem „straż miejska” (oryginalne mundury strażników są w kolorze granatowym ze srebrnymi napisami), oraz dość nietypowy pretekst rzekomej interwencji.

– Mieszkańcy poinformowali nas, na razie, o dwóch takich przypadkach, choć nie wykluczamy, że mogło być ich więcej. Przed 1 listopada na ulicy Poznańskiej pojawili się fałszywi strażnicy miejscy, którzy stwierdzili, że chcą sprawdzić czy w piwnicy jednego z budynków nie są składowane substancje łatwopalne i ogólnie uznane za niebezpieczne. Drugi przypadek miał miejsce na ulicy Dominikańskiej, gdzie jak usłyszeliśmy, przebierańcy sprawdzali, gdzie w Łęczycy może być schron w przypadku ewentualnego konfliktu zbrojnego. Tak wynikało z relacji osób zgłaszających. Proszę mieszkańców o szczególną uwagę. My takich działań nie prowadzimy. Nasze mundury też wyglądają inaczej. A w przypadku wątpliwości podczas prowadzonej przez nasz interwencji, zawsze można potwierdzić tożsamość funkcjonariusza dzwoniąc bezpośrednio do jednostki. Narażone na oszustwo są zwłaszcza osoby starsze. Nie zapominajmy o środkach ostrożności – przestrzega Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. – Sprawę zgłosiliśmy też do komendy powiatowej policji w Łęczycy, jednak najważniejszy jest zdrowy rozsądek mieszkańców. Prosimy też o kontakt, gdyby do kogoś zapukali fałszywi strażnicy miejscy. Pamiętajmy, żeby w pierwszej kolejności zwrócić uwagę chociażby na kolor munduru. Właściwy nie jest czarny, tylko granatowy ze srebrnymi literami.

Pamiętajmy, że oszuści chwytają się najróżniejszych sposobów wzbogacenia się cudzym kosztem.

Kasa zamknięta... b
Ubezpieczenia - Wart