29/05/2024
HomeWarto przeczytaćPrzed nami majówka zdrowia. Jakie atrakcje?

Przed nami majówka zdrowia. Jakie atrakcje?

majówka zdrowia

Impreza, promująca zdrowy styl życia, zostanie zorganizowana 26 maja już po raz dwudziesty siódmy. W tym roku na boiskach sportowych Orlik przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy.

Na miłośników zdrowia czekać będzie moc atrakcji. Zabawie towarzyszyć będą występy przedszkolaków, uczniów szkół z powiatu łęczyckiego, a także zespołów. Zorganizowane zostaną warsztaty i pokazy pierwszej pomocy, a także manewry sprawnościowe. Strażacy i policjanci prezentować będą sprzęt, który wykorzystują w pracy. Można będzie obejrzeć pokaz karate
w wykonaniu łęczyckiego klubu karate IPPON. Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Zdzisława Paszkiewicza w Łęczycy usmażą placki ziemniaczane. Będą także degustacje potraw regionalnych, w tym produktów mleczarskich z Wartkowic. Na najmłodszych czekać będzie malowanie twarzy, kolorowanki na temat szkodliwości palenia tytoniu, rozgrywki sportowe itp.

Pierwszą Majówkę Zdrowia zorganizowano w 1994 roku. Inicjatorem imprezy był Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia. Cel, jaki sobie postawił, to zainteresowanie mieszkańców zdrowym stylem życia, sportem, a także zachęcenie do zgłaszania się na badania profilaktyczne. Od kilku lat Majówka Zdrowia jest połączona z dniem Godności Osób Niepełnosprawnych. Także w tym roku mieszkańcy powiatu łęczyckiego będą mogli zbadać się za darmo. Można będzie zmierzyć ciśnienie krwi, EKG, poziom cukru i uzyskać porady diabetologiczne. Firma Audika (dawna Słuchmed) przeprowadzać będzie bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców. Przewodnik zabierze chętnych na spacer
po Łęczycy z Nordic Walking, Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do zmagań w grę nule,
a Skoda Machudera umożliwi jazdy próbne samochodem elektrycznym. Na wszystkich czekają atrakcje i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy i sponsorów, w tym
m.in. przez Radio Victoria, firmę Hurtap SA i Medical SPA Kwiatowa.

Program:

9.30 – Bieg z „Naturą 2000” z nagrodami o puchar starosty łęczyckiego (Park Miejski w Łęczycy – Grodzisko Łęczyckie w Tumie i z powrotem; zbiórka o godzinie 9.00).

10.00 – Oficjalne otwarcie XXVII Majówki Zdrowia i Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych – boisko „ORLIK” przy I LO w Łęczycy, ul. Marii Konopnickiej 13, kiermasze, wystawy, pokazy, degustacje potraw.

10.15 – wystawa prac konkursowych „Nasza Planeta, Nasze Zdrowie” – przy stoisku Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy. Promocja szczepień ochronnych.

10.15 – występy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, Warsztatu Terapii Zajęciowej Tęcza i Domu Kultury w Łęczycy.

10.15 – rozpoczęcie manewrów sprawnościowych „I Ty możesz zostać Bohaterem”.

10.15 – rozpoczęcie bloku zabaw i konkursów sprawnościowych, pokazy ratownictwa medycznego, policyjne, strażackie, wojskowe i inne.

10.30 – malowanie twarzy, przejażdżki kucykiem.

10.30 – promocja akcji „Światowego Dnia bez Tytoniu”, kolorowanki dla najmłodszych na temat szkodliwości palenia tytoniu.

10.30 – jazdy próbne samochodem elektrycznym SKODA.

11.00 – Występ muzyczny młodzieży z I LO w Łęczycy.

11.00 – rozpoczęcie konkursów ekologicznych, plastycznych, wiedzy o zdrowiu, warsztaty plastyczne „Kwiatki na Dzień Matki”.

11.00 – rozpoczęcie Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadpodstawowych z Powiatu Łęczyckiego w Plażowej Piłce Siatkowej

11.00 – rozpoczęcie spaceru po Łęczycy – Nordic Walking z przewodnikiem.

11.00 – rozpoczęcie Błyskawicznego Turnieju Szachowego i szachy plenerowe.

11.50 – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nasza planeta – nasze zdrowie”, zorganizowanego dla szkół ponadpodstawowych Powiatu Łęczyckiego, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, przy współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Łęczycy.

12.00 – występ „Kapeli Pana Tolka”.

12.30 – wystawa o historii gry w palanta w Grabowie

13.00 – występ zespołu z I LO w Łęczycy.

13.00 – mecz w piłkę plażową nauczyciele – uczniowie

13.15 – podsumowanie konkursów

13.15 – pokaz gry w palanta

13.30 – mecz piłkarski

14.00 – zakończenie XXVII Majówki Zdrowia i Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.