29/05/2024
HomeTematy dniaGdzie zaparkować? Kierowcy mają nie lada problem

Gdzie zaparkować? Kierowcy mają nie lada problem

plac zbożowy

Przyjeżdżający samochodami na łęczyckie targowisko mają duży problem z parkowaniem. Niewielki parking przy stacji benzynowej i kilka zatok przy ulicy Poznańskiej nie rozwiązują problemu. Jest pusty plac zwany targiem zbożowym. Zdaniem zmotoryzowanych parkowanie w tym miejscu nie jest jednak zbyt dobrym rozwiązaniem.

Targ zbożowy jest dość duży ale wjazd na ten teren to test na wytrzymałość podwozia auta – twierdzą kierowcy.

– Głębokie dziury w nawierzchni, wystające kawałki gruzów, fragmenty betonów, trzeba bardzo uważać, aby nie uszkodzić pojazdu. Ryzykujemy, bo nie ma gdzie parkować, nie wiem o której rano trzeba by było tu przyjechać, aby wjechać na ten niewielki parking przy stacji – mówi jeden z kierowców.

Do rozmowy włącza się kobieta.

– Wszystko rozumiem. Kłopoty finansowe, dużo zadań ma samorząd, ale można byłoby chociaż posprzątać. Pryzma śmieci przy bramie rozwiewanych przez wiatr po całym placu i najbliższej okolicy, złamany słupek przy czymś, co było kiedyś bramą, to nie tylko nieestetyczne ale i niebezpieczne zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Czy tak powinna wyglądać wizytówka królewskiego miasta – pyta łęczycanka.

Patrząc na plac, trudno nie przyznać racji rozmówcom. Czy samorząd miejski planuje poprawę stanu nawierzchni oraz naprawę uszkodzonej bramy na tzw. targu zbożowym?

„Na tę chwilę plac nie jest własnością Miasta Łęczyca. W 2021 roku Miasto wystąpiło do Sądu Rejonowego w Łęczycy z wnioskiem o zasiedzenie dotyczące części tzw. placu zbożowego. Wniosek ten nie został jeszcze rozpatrzony ze względu na toczące się postępowanie spadkowe po byłych właścicielach, w związku z czym aktualnie żadne prace naprawcze, do czasu zakończenia postępowania, nie będą prowadzone” – informuje magistrat.

Bił i okradał ludz
Uroczyście w łęcz