29/05/2024
HomeWarto przeczytaćDenerwują się na dziury i nierówności

Denerwują się na dziury i nierówności

dziury przy irysie

Teren przy wejściu na ROD Irys od strony ulicy Słowackiego w Łęczycy, gdzie parkują zmotoryzowani działkowcy i jednocześnie parking przy Środowiskowym Domu Samopomocy od lat wymaga wyrównania i utwardzenia. Ostatnio wśród działkowców pojawiła się informacja, że miasto wkrótce przeprowadzi niezbędne prace na gruntowym terenie. Niestety, okazało się, że takich planów jednak nie ma.

– Jest katastrofa. Naprawdę strach tu wjeżdżać autem, ale czasami trzeba, zwłaszcza jak przywozi się na działkę narzędzia, ziemię, czy kwiaty, bo dla starszego człowieka im bliżej bramy, tym lepiej – mówi właściciel działki na Irysie. – Problem jest od lat. Doraźne równanie niewiele pomaga.

Od kolejnego działkowca usłyszeliśmy, że miasto ma szykować się do asfaltowania tego terenu, co jest raczej mało prawdopodobne. W magistracie pytamy, czy teren będzie utwardzany. Uzyskaliśmy odpowiedź, że nie jest planowana taka inwestycja w tegorocznym budżecie.

Nierówny teren przeszkadza nie tylko działkowcom i ich gościom. Pracownicy ŚDS także woleliby z samochodów pod miejscem pracy wysiadać na równy grunt a nie – gdy pada – w kałuże czy błoto.

Tagi postu:
Witaj, świecie!
Śmierć nad zalewem