29/05/2024
HomeTematy dniaCzy przybędzie parkometrów?

Czy przybędzie parkometrów?

parkomaty w łęczycy

Mieszkańcy pamiętają, że miasto miało pomysł, aby rozszerzyć Strefę Płatnego Parkowania o ulicę Ozorkowską, co nie doszło do skutku. Czy w obecnym roku w SPP na terenie miasta będą zmiany? Czy będzie więcej płatnych miejsc parkingowych?

W ubiegłym roku w strefie nastąpiła zmiana. Utworzonych kilka płatnych miejsc parkingowych na ulicy Kilińskiego ostatecznie nie sprawdziło się i parkomat z tego odcinka ulicy został przeniesiony pod urząd miejski. Poskutkowało to zmianą sposobu dokonywania płatności za parkowanie przy magistracie – szlabany są na stałe podniesione, a za parkowanie powyżej 50 minut należy zapłacić w parkometrze (nawet podczas bezpłatnego czasu parkowania należy pobrać bilet zerowy). W SPP nastąpiły drobne zmiany, ale póki co, dalszych nie będzie, przynajmniej co do zmiany jej granic. Zapytaliśmy w urzędzie miasta, czy w obecnym roku planowane jest powiększenie strefy płatnego parkowania w Łęczycy?

„Na chwilę obecną nie ma opracowanej koncepcji związanej z powiększeniem strefy płatnego parkowania w naszym mieście” – odpowiada magistrat.

<strong>Unijne, rzą
100 lat to za mało