29/05/2024
HomeTematy dnia17-latka potrącona na pasach w Łęczycy! Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala

17-latka potrącona na pasach w Łęczycy! Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala

pasy wypadek

Do zdarzenia doszło na ulicy Lotniczej w Łęczycy. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 32-letni kierowca mitsubishi, jadąc w kierunku ulicy Belwederskiej potrącił znajdującą się już na pasach 17-latkę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone przez mundurowych badanie potwierdziło, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wszystkie okoliczność tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów.


Policja przypomina:
Pieszy również wchodząc na jezdnię lub torowisko, a nie jak dotychczas tylko przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, poza pewnymi wyjątkami, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także wchodzący na nie, ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.
Zabrania się pieszemu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również przez przejście dla pieszych lub torowisko, w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.
Kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Tagi postu:
Na stadion na lodowi
<strong>Bardzo duże