29/05/2024
HomeTematy dnia„Zostaliśmy niesłusznie oskarżeni”. Koszmar pani Agnieszki i jej ojca wciąż trwa…

„Zostaliśmy niesłusznie oskarżeni”. Koszmar pani Agnieszki i jej ojca wciąż trwa…

koszmar pani agnieszki

Ta sprawa wciąż spędza sen z powiek naszej rozmówczyni, która skontaktowała się z redakcją, aby opowiedzieć o zdarzeniach sprzed 3 lat. W miejscowości Stary Besk miało dojść do wypadku w wyniku którego rowerzystka została potrącona przez osobówkę. Za kierownicą pojazdu siedział ojciec pani Agnieszki (nazwisko do wiadomości red.). Niedawno zapadł wyrok.

Na zdjęciu pani Agnieszka, która mówi o koszmarze związanym z niesłusznymi oskarżeniami

Do wypadku miało dojść 13 lipca 2020 r. Kierowca miał odjechać z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej cyklistce pomocy. Za ten czyn kierujący samochodem osobowym i pasażerka zasiedli na ławie oskarżonych. Po dwóch latach Sąd Rejonowy w Łęczycy wydał wyrok uniewinniający, który został utrzymany w mocy przez wydział odwoławczy Sądu Okręgowego w Łodzi.

W rozmowie z bohaterką wydarzeń, Agnieszką N. oskarżoną w tym procesie, wracamy do wydarzeń sprzed trzech lat.

–  Trudno o tym wszystkim spokojnie opowiadać. To, co się wówczas działo a tym bardziej teraz, było i jest jak koszmarny sen – wspomina młoda kobieta. – Do naszego domu przyjechali śledczy twierdząc, że kiedy razem z moim ojcem jechaliśmy przez wieś Stary Besk potrąciliśmy rowerzystkę i zbiegliśmy z miejsca wypadku nie udzielając jej pomocy. Nie wiedziałam o co chodzi, ale scenariusz wydarzeń już był i został nam przedstawiony. Mojego tatę zatrzymano w areszcie śledczym na okres 5 miesięcy, ja wyszłam za kaucją. Potem przesłuchania, ekspertyzy, które rzekomo dowiodły naszej winy. Mój tata jest do tej pory w złej kondycji zdrowotnej, ponieważ przeszedł w areszcie zawał serca. Po dwóch latach sąd potwierdził to, o czym wiedzieliśmy od początku. To nie nasz samochód miał kontakt z poszkodowaną Martą Ł., co potwierdził wyrok uniewinniający sądu łęczyckiego utrzymany w mocy przez łódzki wymiar sprawiedliwości. Strat moralnych i zdrowotnych nie zrekompensuje nam żaden sąd, chociażby najbardziej sprawiedliwy.

Kierowcy – Sławomirowi F., w akcie oskarżenia zarzucono, że 13 lipca 2020 roku w miejscowości. Stary Besk prowadząc samochód osobowy marki renault megane doprowadził do zdarzenia drogowego polegającego na uderzeniu kierowanym przez siebie samochodem w jadącą  rowerem Martę Ł., która w następstwie znalazła się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz, że nie udzielił jej pomocy. Agnieszka N. została oskarżona o utrudnianie prowadzonego przez funkcjonariuszy KPP w Łęczycy postępowania oraz o nieudzielenie poszkodowanej w wyniku wypadku pomocy.

7 lipca 2022 roku Sąd Rejonowy wydał wyrok uniewinniający oskarżonych od zarzucanych im czynów, który został utrzymany w mocy wyrokiem Sądu Okręgowego w Łodzi wydanym w dniu 15 września 2023 r. Jak wskazuje się w uzasadnieniu w/w rozstrzygnięć postępowanie dowodowe nie potwierdziło kontaktu samochodu osobowego z rowerem, którym poruszała się poszkodowana.

Umowa podpisana! Bę
Jak głosowała Łę