22/04/2024
HomeTematy dniaZmiana decyzji! Jednak w Łęczycy na łyżwy!

Zmiana decyzji! Jednak w Łęczycy na łyżwy!

lodowisko w łęczycy

Pod koniec października urząd miejski w Łęczycy przekazał informację, że w obecnym sezonie zimowym lodowiska w mieście nie będzie. Decyzja została zmieniona i na stadionie miejskim ustawiono lodowisko.

Ślizgawki w Łęczycy miało nie być, z uwagi na „szalejące ceny wszystkich koniecznych wydatków w ramach uruchomienia lodowiska. Dotyczą one samej usługi wynajmu obiektu wraz z obsługą oraz wody i prądu”.

Lodowisko jednak jest i na to raczej nikt narzekać nie będzie. Szaleństwo na lodzie przyciąga nie tylko dzieci, ale też młodzież oraz dorosłych. To świetna forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu zimą.

Jak przekazuje miasto:

„W wyniku przeprowadzonego postępowania ofertowego na wynajem i obsługę lodowiska została złożona bardzo korzystna oferta, w ramach której miasto Łęczyca nie będzie ponosić żadnych kosztów związanych z powyższym. Miasto Łęczyca zobowiązane jest ponieść koszty energii elektrycznej i wody, niezbędnych do uruchomienia tafli lodowej. Z kolei w tym zakresie udało nam się pozyskać sponsora, który zadeklarował przekazanie darowizny, pokrywającej wskazane wydatki.

Lodowisko zostanie uruchomione jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia (w tej chwili instalacja została już rozłożona na stadionie miejskim i czekamy jedynie na dostęp do energii elektrycznej). Atrakcja ta, zgodnie z zawartą umową, będzie funkcjonować do 15.02.2022r., chyba że warunki atmosferyczne pozwolą, wówczas termin zostanie wydłużony.

Zgodnie z deklaracjami Wykonawcy, ceny biletów będą następujące:

– 10,00 zł – bilet ulgowy

– 12,00 zł – bilet normalny

– 7,00 zł – wypożyczenie łyżew.

Podkreślamy, że udało nam się wynegocjować, aby dzieci i młodzież szkolna mogli korzystać nieodpłatnie z lodowiska przez 3 godziny dziennie w dni powszednie”.

W gminie Łęczyca b
Z życzeniami u najs