29/05/2024
HomePowiatZłote Gody w Górze Św. Małgorzaty

Złote Gody w Górze Św. Małgorzaty

złote gody

Prawdziwe małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

W tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło dziewięć par. Byli to państwo: Grażyna i Zdzisław Barylscy, Wiesława i Włodzimierz Czerwińscy, Wiesława i Stanisław Frątczakowie, Jadwiga i Jan Jarzębscy, Janina i Adam Kaletowie, Barbara i Józef Rosieccy, Zdzisława i Franciszek Rosieccy, Krystyna i Stanisław Traczowie, Barbara i Zenon Zasadowie.

Wójt gminy Włodzimierz Frankowski wyraził swój podziw oraz uznanie. Życzył jubilatom długich i pogodnych lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego oraz podziękował za zgodność, trud włożony w zapewnienie bytu rodzinie, wychowanie dzieci, cierpienie, łzy radości, słowa otuchy i przeżycie razem 50 lat.

Pary uhonorowane zostały Medalami za Długoletnie Pożycie nadanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz medali jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu, były gratulacje oraz wspólne zdjęcie pamiątkowe.