12/04/2024
HomePowiatZłodzieje zatrzymani przez sąsiada właściciela okradanej posesji

Złodzieje zatrzymani przez sąsiada właściciela okradanej posesji

złodzieje

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży belek stropowych z tereny budowy domu. Dwóch mężczyzn w wieku 26 lat na gorącym uczynku ujął świadek tego przestępstwa. Dzięki jego czujności mienie warte ponad 3 tysiące złotych nie padło łupem złodziei. Zatrzymani usłyszeli dwa zarzuty kradzieży i jeden jej usiłowania, a za takie czyny grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

17 grudnia 2022 roku około godziny 14.30 policjanci pojechali na teren gminy Daszyna, gdzie świadek ujął na gorącym uczynku sprawców kradzieży. Podczas spaceru zauważył, że na działce sąsiada dwóch mężczyzn ładuje do dostawczaka składowany tam materiał budowlany. Jak się okazało nie byli to właściciele, ani budowlańcy, a do pojazdu zdążyli już załadować sześć belek stropowych. Świadek, aby uniemożliwić im kradzież zabrał kluczyki od pojazdu i zaalarmował właścicieli. Wezwani na miejsce mundurowi zatrzymali sprawców, którymi okazali się 26-letni mieszkańcy powiatu łęczyckiego. Dzięki czujności świadka mienie warte ponad 3 tysiące złotych nie padło łupem złodziei. Kiedy sprawą zajęli się kryminalni szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo, które popełnili. W połowie 2022 roku z terenu tej samej budowy ukradli belki stropowe i nadproża, a na początku tego miesiąca bloczki betonowe. Część skradzionego wówczas mienia policjanci zabezpieczyli na terenach ich posesji. Odzyskane mienie trafiło już do właściciela. Podejrzani usłyszeli łącznie dwa zarzuty kradzieży i jeden jej usiłowania, a za takie czyny grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że zawsze warto poprosić sąsiada o to, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekował się naszą działką, domem czy mieszkaniem. Jak pokazuje przykład sąsiedzka pomoc jest niezawodna.