21/06/2024
HomeTematy dniaZarządca drogi deklaruje remont, ale tylko… cząstkowy

Zarządca drogi deklaruje remont, ale tylko… cząstkowy

kaliska łęczyca

Na fatalny stan nawierzchni na ulicy Kaliskiej kierowcy narzekają już od dawna Zapadnięte studzienki, nierówności i dziury powodują, że komfort jazdy przez centrum miasta pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście, zarządca drogi, deklaruje podjęcie prac naprawczych.

Na nawierzchni jezdni od jakiegoś czasu widać miejsca zaznaczone kolorową farbą. Są to fragmenty asfaltu uznane za te w najgorszym stanie, które zostaną załatane.

Jak informuje Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, na Kaliskiej zostały zaznaczone farbą miejsca do wykonania remontów cząstkowych. Wytypowano miejsca najbardziej uszkodzone, które wymagają natychmiastowej naprawy, natomiast ilość miejsc przeznaczonych do remontu, będzie na bieżąco korygowana w zależności od potrzeb. W ramach środków przeznaczonych na remonty cząstkowe na terenie Obwodu Drogowego w Uniejowie, na ulicy Kaliskiej w Łęczycy planowane jest ułożenie ok. 250 t masy bitumicznej. Prace będą prowadzone w październiku br.

Choć gruntowny remont jezdni wielu mieszkańców ucieszyłby bardziej niż fragmentaryczne naprawy, komfort jazdy po Kaliskiej będzie lepszy a uciążliwości wynikające z pracy ciężkiego sprzętu mniejsze.

Utrudnienia dla kierowców są jednak spore na remontowanym właśnie odcinku DW703 na odcinku od skrzyżowania z DK91 na wysokości parku miejskiego w stronę Piątku. Wylewanie nowej warstwy bitumicznej mocno daje się we znaki zwłaszcza w samym obrębie skrzyżowania. W godzinach wzmożonego ruchu tworzą się duże korki a kierowcom puszczają nerwy.