29/05/2024
HomeTematy dniaŻar leje się z nieba, ochłody nie ma. Mieszkańcy pytają o kurtynę wodną

Żar leje się z nieba, ochłody nie ma. Mieszkańcy pytają o kurtynę wodną

kurtyna wodna

Upał nie odpuszcza. Większość mieszkańców jest już zmęczona trwającą falą afrykańskich temperatur. Jeszcze tego lata na placu Tadeusza Kościuszki można było się przyjemnie ochłodzić przy kurtynie wodnej, ale już drugi tydzień nie jest rozstawiana. Dlaczego?

– Kolejny dzień nieziemskiej temperatury a kurtyny wodnej znów nie ma. Jasne, że to krótkotrwała ulga, ale nawet posiedzieć pół godziny w takiej chłodnej mgiełce dla mnie jest super sprawą. Kurtyny nie widzę już drugi tydzień, wielka szkoda – mówi mieszkaniec Łęczycy.

Pogoda jest, mówiąc delikatne, trudna do zniesienia. Męczące upały niebezpieczne zwłaszcza dla osób starszych i dzieci, niosą ze sobą gwałtowne burze.

Zapytaliśmy w magistracie, dlaczego w centrum miasta nie rozstawia się już kurtyny wodnej.

„Jak przekazuje dyrektor „Zieleni Miejskiej” Adam Kujawa… „w ostatnim czasie wystąpiło zjawisko upałów, ale także towarzyszyły temu intensywne opady deszczu. Jeżeli aura pogodowa ulegnie stabilizacji, a upały ponownie dadzą o sobie znać, kurtyna wodna ponownie zostanie uruchomiona na Placu Tadeusza Kościuszki” – czytamy w nadesłanej odpowiedzi.

Źle się dzieje nad
Utwardzony parking p