16/06/2024
HomePowiatZaginięcie 80-latka. Wycieńczony senior na szczęście szybko odnaleziony

Zaginięcie 80-latka. Wycieńczony senior na szczęście szybko odnaleziony

senior

Policjanci zostali zaalarmowani o zaginięciu 80-latka. Mężczyzna około południa wyszedł z domu i nie informując nikogo udał się w nieznanym kierunku. Dzięki współpracy służb mundurowych senior został odnaleziony. O szczęśliwym finale poszukiwań funkcjonariusze poinformowali rodzinę.

Policjanci z łęczyckiej komendy otrzymali informację o zaginięciu 80-letniego mieszkańca gminy Łęczyca. Mężczyzna około południa oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Kiedy poszukiwania prowadzone przez rodzinę nie przyniosły rezultatu o całym zdarzeniu poinformowali policjantów. Z uwagi na wiek zaginionego i realne zagrożenie jego zdrowia i życia natychmiast ogłoszono alarm i rozpoczęto poszukiwania. Do działań skierowano policjantów  oraz funkcjonariuszy straży pożarnej. Dzięki współpracy służb mundurowych, po niespełna dwóch godzinach odnaleziono poszukiwanego seniora. Osłabiony mężczyzna siedział w tak zwanym zagajniku pomiędzy gruntami rolnymi, około dwóch kilometrów od miejsca zamieszkania . Z uwagi na wiek i długie przebywanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. O szczęśliwym finale poszukiwań funkcjonariusze poinformowali rodzinę.

Pamiętajmy, że kiedy dojdzie do zaginięcia starszej osoby w pierwszej kolejności należy poinformować o tym policję. Możemy to zrobić w każdej komendzie, komisariacie czy posterunku na terenie całego kraju. Ważne jest abyśmy przekazali aktualne zdjęcie osoby zaginionej oraz informację o chorobach i lekarstwach, które na stałe przyjmuje. Warto sprawdzić najbliższą okolicę, ulubione miejsca, a dodatkowo skontaktować się ze znajomymi oraz najbliższym szpitalem. Dobrze znać garderobę, którą osoba dysponuje, to pozwoli na określenie jej ubioru w chwili zaginięcia.

Żeby zapobiegać takim zdarzeniom, bądźmy czujni w opiece nad osobami starszymi. Jeżeli mamy obawy, że może dojść  do takiej sytuacji warto rozważyć zakup lokalizatora – opaski GPS, które szeroko dostępne są na naszym rynku. Pomocnym będzie wyposażenie najbliższej osoby w telefon komórkowy z długo działającą baterią. Takie urządzenia pomogą nam samym, bądź zaangażowanym służbom zlokalizować poszukiwaną osobę. Pamiętajmy, w takich przypadka czas odgrywa najważniejszą rolę!.

Basen w Topoli Król
Łódzkie dla młody