12/07/2024
HomeTylko u nasZa Biedronką „Łęczycanka” zrobiła klomb. Mieszkańcy pytają, czy to tak zostanie

Za Biedronką „Łęczycanka” zrobiła klomb. Mieszkańcy pytają, czy to tak zostanie

klomb łęczycanka

Mieszkańcy nie krytykują samego pomysłu zagospodarowania terenu na tyłach Biedronki, ale dużo wątpliwości wzbudza jego obecny wygląd. – Albo robota jest nieskończona, albo wykonawca był wyjątkowo niechlujny – usłyszeliśmy na osiedlu.

W ramach wzbogacania stanu terenów zielonych, zgodnie z przyjętym planem, zarząd SM „Łęczycanka” urządził klomb na tyłach dyskontu, przy ulicy Belwederskiej.

– Wszystko byłoby super, ale nie jest. Kamyków wkoło iglaków chyba zabrakło, bo nie są usypane w całej zewnętrznej części i widać folię a krawężniki są chyba z odzysku, bo na nowe nie wyglądają. Od jakiegoś czasu nic się w tym miejscu już nie dzieje. Na tak wykonany klomb szkoda było każdej naszej złotówki. Można myśleć, że tak już zostanie, bo robotników nie widać – mówi jeden z mieszkańców. – Całość, gdyby była wykonana porządnie, wyglądałaby super, a na ten moment można mówić o fuszerce. Czy prace zostaną doprowadzone do końca?

– Gołym okiem widać, że prace jeszcze trwają. Obecnie kończymy roboty brukarskie, a w dalszej kolejności dokończymy prace związane bezpośrednio z nasadzeniami zielonymi. Następnie, na przełomie maja i czerwca będziemy kontynuować urządzanie terenów zielonych pod blokiem Belwederska 85 związane z budową w tym miejscu chodnika i remontem wejść do klatek schodowych – mówi prezes spółdzielni mieszkaniowej. – Krótka przerwa i kolejność prac była wymuszona czasem wegetacji roślin, terminami wykonania robót budowlanych, a przede wszystkim rozmowami z Najemcą pawilonu handlowego o kosztach związanych z pracami brukarskimi, które trzeba ponieść w konsekwencji Jego działalności gospodarczej, chodzi tutaj o dostawy towarów samochodami ciężarowymi.

Pszczoły na rowerze
Trwa 27. Majówka Zd