22/04/2024
HomeTematy dniaZ fałszywym prawem jazdy przez Łęczycę

Z fałszywym prawem jazdy przez Łęczycę

prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali 47-letniego kierowcę opla, który miał fałszywe prawo jazdy. Dzięki czujności stróżów prawa mężczyzna nie uniknie również konsekwencji złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za każde z tych przestępstw grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

4 października 2023 roku policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic Łęczycy zaważyli jak kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla  pieszych. Podczas kontroli drogowej 47-letni kierowca okazał mundurowym dokument uprawniający do prowadzenia osobówki.

– Kiedy stróże prawa sprawdzili prawo jazdy wyszło na jaw, że dokument jest fałszywy, a okaziciel, mieszkaniec powiatu zgierskiego, ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Poza konsekwencjami wykroczenia drogowego, za które kierowca został już ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych odpowie za dwa przestępstwa. Posługiwanie się podrobionym dokumentem i złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą więzienia do 5 lat, za każdy z tych czynów – informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

Szaleńcza jazda w t
Koszmarny wypadek po