21/06/2024
HomeAktualnościWzruszająca gala w Łęczycy. „Dzieci – Zwierzętom”

Wzruszająca gala w Łęczycy. „Dzieci – Zwierzętom”

dzieci zwierzętom

Łęczycki  Dom Kultury gościł małych artystów z lokalnych placówek przedszkolnych. Towarzyszyli im rodzice, przedstawiciele władz miejskich i członkowie stowarzyszenia Zwierzolubów. Podczas imprezy kwestowano na leczenie bezdomnych zwierząt.

Niezwykłe spotkanie odbyło się w magicznej, świątecznej atmosferze, którą stworzyły przedszkolaki śpiewające  przepiękne kolędy. Nie zabrakło mikołajów obdarowujących prezentami. Wyświetlony został film o bezdomnych zwierzętach „Miłość na czterech łapach”.  Następny punkt programu był nie mniej wzruszający. Ze sceny sali widowiskowej  domu kultury wybrzmiewały piękne kolędy śpiewane przez najmłodszych pod hasłem: „ Dzieci –  Zwierzętom”. Można było też kupić płytę z utworami w wykonaniu przedszkolaków.

    Prowadzący koncert zaprosił uczestników wydarzenia na wspólną kawę i coś słodkiego za symboliczną złotówkę. Goście mieli możliwość nagrania pamiątkowego filmiku w Let’s dance videobudce oraz zakupienia  dzieł stworzonych przez łęczyckich artystów: Joannę Aninowską i Janusza Jankowskiego.

   Obecna na gali byłaKatarzyna Śliwa-Łobacz, prezes Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE,  konsultant społeczny w Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt.

–   Fundacja Mondo CANE przeprowadza około 200 interwencji rocznie zapobiegających  aktom okrucieństwa wobec zwierząt. Jako organizacja, której statutowym celem jest działanie na rzecz ochrony zwierząt, fundacja bierze udział jako oskarżyciel posiłkowy w sprawach karnych przeciwko osobom, które dopuściły się znęcania nad zwierzętami lub dopuściły się nieprzestrzegania ustawy o ochronie zwierząt. Wywalczyliśmy 61 wyroków skazujących za znęcanie się nad zwierzętami i 78 skazanych osób za znęcanie się nad zwierzętami – mówiła Katarzyna ŚliwaŁobacz.

    W akcję pomocową dla zwierząt włączyły się przedszkolaki, uczniowie ze szkół podstawowych i średnich, motocykliści i przedstawiciele łęczyckich firm.

Czy szpital w Łęcz
Sąd w Łęczycy zaj