29/05/2024
HomeTematy dniaWysypisko śmieci pod Daszyną! Okoliczni mieszkańcy są przerażeni!

Wysypisko śmieci pod Daszyną! Okoliczni mieszkańcy są przerażeni!

wysypisko śmieci

Redakcja została poinformowana o dzikim wysypisku śmieci w Jackowie. Mieszkańcy, którzy powiedzieli nam o bulwersującej sprawie, alarmują z powodu setek worków z przeróżnymi odpadami. Obawiają się o zanieczyszczenie środowiska a w konsekwencji o swoje zdrowie.

Śmieci zalegają na terenie byłej kopalni żwiru. Nie ma możliwości, aby odpady trafiły tu w krótkim czasie. Taka ilość śmieci musiała być zwożona od kilku lat.

Mieszkańcy są zbulwersowani.

– To są tony śmieci. Wysypisko jest na dużej powierzchni terenu. Praktycznie składowane jest tam wszystko. Coś trzeba z tym zrobić – powiedział nam jeden z okolicznych mieszkańców.

Pojechaliśmy na miejsce. Nasze wyobrażenie o destrukcyjnych możliwościach oddziaływania człowieka na środowisko przechodzi najśmielsze oczekiwania. Asortyment odpadów jest bardzo szeroki – od sprzętu AGD, silników elektrycznych, plastików, starej odzieży do gruzu budowlanego. Byłe wyrobisko kopalni żwiru stworzyło najwyraźniej doskonałe możliwości do pozbywania się niewygodnych odpadów za darmo. Niestety, proceder odbywa się kosztem środowiska naturalnego i zdrowia ludzi.

O sprawie rozmawialiśmy z wicewójtem Daszyny, Zbigniewem Cywińskim.

– Nie mieliśmy do tej pory żadnego zgłoszenia dot. tego wysypiska śmieci. W jak najszybszym czasie skierujemy na to miejsce pracowników z gospodarki komunalnej – usłyszeliśmy.

Uroczystości Świę
Zespół After Party