12/04/2024
HomeTematy dniaWyjazd za pieniądze podatników? Burmistrz odpowiada na bulwersującego maila

Wyjazd za pieniądze podatników? Burmistrz odpowiada na bulwersującego maila

burmistrz kulesza

Nasz czytelnik mocno krytykuje burmistrza Łęczycy i zarzuca włodarzowi, że wiedział o wyjeździe swoich pracowników sfinansowanym z budżetu miasta.

W nadesłanej informacji czytamy o niezarejestrowanym, a tym samym w ocenie autora nielegalnym, wyjeździe wakacyjnym nad morze pracowników urzędu.

Oto treść maila od czytelnika:

„Chciałbym poinformować, że Pani sekretarz miasta i kierownik oświaty przebywają nielegalnie – wyjazd wakacyjny niezarejestrowany nad morzem za pieniądze łęczycan – środki z przeciwdziałania alkoholizmowi. Mało tego, zabrały ze sobą dzieci ze Świetlicy Środowiskowej , Pani sekretarz wnuczka, Pani kierownik oświaty córkę. Opłacony za ich pobyt jest również z budżetu miasta Łęczyca. Wie o tym również kierownik Świetlicy Środowiskowej, która wyraziła na to zgodę i sama zbierała zgody na wyjazd. Proszę sprawdzić. Oczywiście burmistrz o wszystkim wie i przymyka oko , tak jak na nadgodziny pracy Pani sekretarz, wówczas kierownik oświaty, kiedy to wcześniej pracowała równocześnie w gminie i Urzędzie Miasta”.

Burmistrz Paweł Kulesza kategorycznie odpiera zarzuty.

– Kolejna informacja niezgodna ze stanem faktycznym już mnie nie dziwi. Sekretarz jest w urzędzie i wykonuje swoje obowiązki a kierownik oświaty istotnie uczestniczyła w wyjeździe jako opiekun. Jest mi też wiadomym, że w wypoczynku brała udział jej córka a koszty jej pobytu zostały uregulowane przez matkę – oświadczył burmistrz.

Dramat przy Grodzkie
Grabów będzie mias