22/04/2024
HomeTematy dniaWójt stawia na nowoczesność i ekologię. W planach elektryk i stacje

Wójt stawia na nowoczesność i ekologię. W planach elektryk i stacje

wójt rogoziński

Na powodzenie tej inwestycji są bardzo duże szanse, bowiem gmina Łęczyca otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ramach jednego zadania planowany jest zakup samochodu elektrycznego oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Dofinansowanie w formie pożyczki i dotacji dla gminy Łęczyca na realizację zadania pn. „Gminny elektryk – zakup samochodu elektrycznego oraz zakup i montaż punktu ładowania na potrzeby gminy Łęczyca” przyznano do wysokości 101 625 zł, w tym: pożyczki do wysokości 40 650 zł i dotacji do wysokości 60 975 zł, jednak nie więcej niż 60% dofinansowania.

– Przetarg będziemy ogłaszać po Nowym Roku, ponieważ jeszcze musimy uzupełnić dokumenty. Pierwszą stację ładowania samochodów elektrycznych planuję zlokalizować w Topoli Królewskiej, przy szkole. Jeśli wszystko się uda i będzie to możliwe, to następne cztery chciałbym postawić w Błoniu, Leźnicy Małej, Wilczkowicach i Siedlcu. Koszt stacji ładowania samochodów elektrycznych zaczyna się od 25 tysięcy złotych – mówi Jacek Rogoziński, wójt gminy Łęczyca.

Gminny elektryk byłby urzędowym samochodem przeznaczonym w dużej mierze dla inkasentów jeżdżących po gminie i odczytujących wodomierze.

Życzenia - Urząd G
Priorytet dla szlaku