12/04/2024
HomeAktualnościWojsko zakorkowało Łęczycę!

Wojsko zakorkowało Łęczycę!

konwój wojsko

Przejeżdżający przez centrum miasta wojskowy konwój skutecznie zakorkował ruch na głównych ulicach. Kierowcy się denerwowali.

–  Sytuacja w tym mieście nie przestaje mnie zadziwiać. Jestem mieszkańcem Polski wschodniej, ale tam ciężko spotkać się z przypadkiem, że cały transport osobowy i ciężarowy przemieszcza się przez samo centrum miasta. Pomijając już nawet „korki”, to zastanawiam się jak zarządzającym nie żal tych pięknych, starych budowli, którymi jak słychać w Polsce, miasto się chwali. W większych i mniejszych miast i miasteczek w Polsce, a jeżdżę po całym kraju, do rzadkości już należy sytuacja taka jak tu, w Łęczycy. Każdy, kto obejmuje zarządzanie w pierwszej kolejności stara się wyprowadzić ruch tranzytowy z obszaru miasta a u państwa jest na odwrót – skomentował nasz rozmówca.

    Jak się okazuje, dla lokalnej społeczności ten problem także jest nie mniej ważny. W ocenie jednego z mieszkańców,  należy podjąć jak najszybciej działania zmierzające do realizacji inwestycji budowy obwodnicy miasta.

–  Nie rozumiem dlaczego kolejni zarządzający miastem działają jakby na odwrót. Wydają pieniądze na remont ulic, które i tak po niedługim czasie się rozlatują. Tysiące ciężkich samochodów przejeżdżających przez centrum miasta powoduje drgania, które zwyczajnie są przenoszone na sąsiednie ulice. Dlatego argument, że na boczne ulice wjeżdżają tylko nieliczne ciężarówki docelowo, nie jest dla mnie, jako specjalisty, do przyjęcia. Nie chcę już nawet mówić jak to zjawisko wpływa na historyczne budynki a w tym najważniejszą budowlę, zamek królewski. W mojej ocenie najważniejszym wyzwaniem dla władz miasta winno być wyprowadzenie ruchu tranzytowego z obszaru Łęczycy – powiedział nam łęczycanin.

Fordem w forda! Jedn
Lidia Zięba żegna