16/06/2024
HomeTylko u nasW parku miejskim w Łęczycy ruszyła inwestycja. Młodzież powinna być zadowolona

W parku miejskim w Łęczycy ruszyła inwestycja. Młodzież powinna być zadowolona

skateplaza łęczyca

Tuż za bramą oddzielającą starą część parku od nowej pracuje koparka. Równany jest teren pod budowę skateplazy, kolejnej atrakcji dla łęczyckiej młodzieży.
– To będzie taki specjalny tor rowerowy ze skateparkiem w środku. Będzie bardzo atrakcyjny dla młodych ludzi – mówi pracownik wykonawcy. – Do końca czerwca zakończymy budowę.

Skatepazę w parku wybuduje ta sama firma, która zrobiła pumptruck przy ulicy Belwederskiej w Łęczycy.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje wykonanie rekreacyjnego obiektu małej architektury – toru rowerowego typu ‘pumptrack’ ze strefą ‘skateplazy. Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie infrastruktury wypoczynku i rekreacji miasta Łęczyca w zakresie infrastruktury rowerowej, rolkowe, deskorolkowej i hulajnogowej.

Miasto Łęczyca otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych w ramach realizacji zadania pn. „Podniesienie atrakcyjności infrastruktury turystycznej Miasta Łęczyca” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Termin realizacji zadania to 30 czerwca 2022 r.

Zadowolenia z pozytywnego obrotu sprawy nie kryje burmistrz Paweł Kulesza, który wskazuje, że to kolejna inwestycja, której adresatami są dzieci oraz młodzież.

– Bardzo się cieszę, że udaje się realizować tę inwestycję. Pumptrack zlokalizowany przy zalewach cieszy się zainteresowaniem dzieci i młodzieży, zwłaszcza w okresie letnim, dlatego zależało mi na tym, aby podobna atrakcja była dostępna po drugiej stronie miasta – mówi burmistrz. – Jest ogromny potencjał w parku miejskim i wierzę, że kolejne atrakcje uczynią go miejscem pełnym życia, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: od aktywności fizycznej, po spacer i wypoczynek.

Koszt inwestycji wynosi 774 900 zł, w związku z czym radni procedowali nad uchwałą dotyczącą przesunięcia dodatkowych środków w wysokości 150 tys. zł.

Skateplaza (ang. skate(-s) = rolki; hiszp. przez ang. plaza = miejsce) – sztucznie powstałe miejsce do jazdy na deskorolce, rolkach lub BMX, rodzaj skateparku, przeznaczony do street skatingu. Miejsce takie posiada, jako przeszkody, naturalne elementy spotykane na ulicach: murki, schody, podjazdy itd.