22/04/2024
HomeTematy dniaW Łęczycy rondo im. Ojców Bernardynów?

W Łęczycy rondo im. Ojców Bernardynów?

rondo łęczyca

W najbliższą środę w urzędzie miasta poruszony zostanie temat propozycji nazwania ronda północnego Rondem im. Ojców Bernardynów. Z taką inicjatywą wyszli radni z klubu radnych „Łęczyca jest najważniejsza”, którego członkami są Agata Szkop, Katarzyna Jeleńska, Zofia Wodzyńska, Zenon Koperkiewicz, Zbigniew Lizak i Karol Zieliński.

Pismo z prośbą o poparcie inicjatywy klub radnych złożył do burmistrza Łęczycy i przewodniczącego Rady Miasta pod koniec marca. Wraz z uzasadnieniem samorządowcy zaproponowali nazwanie ronda od strony Topoli Królewskiej Rondem im. Ojców Bernardynów.

„Temat ten będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy, które odbędzie się 11 maja” – informuje magistrat.

Co z ewentualną nazwą drugiego ronda, które powstało w Łęczycy przy okazji remontu krajówki? Póki co nic. Nie wpłynęła natomiast żadna oficjalna propozycja nadania nazwy ronda od strony południowej.

Dodajmy, że samorządowcy z Łęczycy podczas ostatniej sesji miejskiej nadali nazwę nowej ulicy w Łęczycy. Połączenie ulicy Górniczej z ulicą Belwederską, do tej pory, umownie nazywane ulicą Kolejową, jest ulicą Kolejową już oficjalnie. Za taką nazwą głosowała większość radnych, propozycji innej nazwy nie było.

Tagi postu: