12/07/2024
HomeAktualnościW Łęczycy powstać ma Klub Seniora

W Łęczycy powstać ma Klub Seniora

Miasto Łęczyca przygotowuje się do złożenia wniosku w ramach wieloletniego programu „Senior+” na lata 2021–2025. Na ulicy Zachodniej jest wolny lokal, który ma być przeznaczony dla seniorów, aby mieli swoje miejsce spotkań i realizacji wielu zajęć.

Pomieszczenia mają zostać przebudowane i wyremontowane. W planach jest duża sala spotkań, aneks kuchenny wyposażony w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłku, łazienka oraz wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni dla seniorów. Klub „Senior+” ma zapewniać tygodniowo co najmniej 20-godzinną ofertę usług.

Już od początku tej kadencji podejmujemy działania, aby seniorzy w naszym mieście byli traktowani wyjątkowo. Oczywiście, możemy wdrażać tylko takie działania, jakie są w mocy samorządu. Stwarzamy strefy wypoczynku, te nad zalewami czy w parku miejskim. Myślę, że tężnia spełnia swoje zadania prozdrowotne, z czego się bardzo cieszę. Od ubiegłego roku wprowadziliśmy Ogólnopolską Kartę Seniora, która naszym mieszkańcom wydawana jest nieodpłatnie, a koszty ponoszone są z budżetu miasta. Karta ta umożliwiła też udostępnienie seniorom nieodpłatnie parkingów znajdujących się w Strefach Płatnego Parkowania. Teraz czas na Klub Seniora, który miałby być centrum spotkań i mam nadzieję, że już w przyszłym roku rozpoczniemy prace, aby obiekt taki pojawił się jak najszybciej – mówi burmistrz Paweł Kulesza. – W ramach ministerialnego programu możemy wnioskować o kwotę do 200 tys. zł, przy wkładzie własnym wynoszącym nie mniej niż 20%.

Koniec "Wiadomości"
Życzenia - Spółdz